Szukaj

Janusz Korwin-Mikke o próbie otrucia rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. „Ten incydent może zakończyć się kolejną wojną światową” [foto]

27-03-2018 19:51
Janusz Korwin-Mikke w Sejmie Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Janusz Korwin Mikke na swoim profilu na Facebooku opublikował wpis, w którym podzielił się własną teorią na temat próby otrucia Siergieja Skripala, rosyjskiego szpiega mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Jak podkreślił, to nie Rosjanie przeprowadzili ten zamach, lecz CIA, które jego zdaniem miało ku sprzyjające okoliczności.

Janusz Korwin-Mikke już na samym wstępie swojego postu przyznał, że nie wierzy w to, by Rosja akurat teraz, na kilka miesięcy przed mundialem, zdecydowała się na zamordowanie swojego szpiega:      

Dlaczego nie wierzę w to, że p.Sergiusza Skripala chcieli zamordować Rosjanie? Po prostu dlatego, że u siebie skazali Go raptem na 13 lat więzienia, w 2008 wypuścili za granicę – i nie mieli żadnego powodu, by Go mordować, a JUŻ NA PEWNO NIE PRZED MUNDIALEM, którego bojkot byłby katastrofą.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke pożegnał się z europarlamentarzystami. Podczas swojego wystąpienia użył niezwykle dosadnych słów [wideo]

Czytaj też: Powtórka z historii? Były oficer GRU został otruty w Wielkiej Brytanii. Podejrzewani są Rosjanie. Śledztwo przejął brytyjski kontrwywiad [wideo]

Lider partii Wolność w swoim wpisie stwierdził, że zamachu na byłego rosyjskiego szpiega mogło dokonać CIA, które jego zdaniem, miało ku temu sprzyjające okoliczności: 

Miała motyw (skierować ogień propagandy na Moskwę!), miała środki (wynalazca "nowiczków", p.Wił Mirzojanow jest na azylu w USA, zresztą wzór chemiczny "nowiczka" opublikował w wydanej w USA książce, twierdząc, że synteza i tak byłaby za trudna dla amatorów...) i nie raz pokazała, że żadnych skrupułów nie ma.

W dalszej części wpis Janusz Korwin-Mikke dodał, że sama próba zamachu, która była niemal identyczna jak w przypadku Litwinienki, niemal od razu skierowała podejrzenia na Rosję. Jak przyznał, to właśnie wybór tej metody zabójstwa sprawił, że CIA znalazła się poza jakimikolwiek podejrzeniami:   

Nie wierzycie Państwo, że jest taka możliwość? To właśnie pokazuje, że CIA mogła zrobić ten zamach – i być pewna, iż nikt nie będzie jej podejrzewał; wszystkie podejrzenia padną na Rosję – choćby dlatego, że bardzo przypomina to zamach na śp.Litwinienkę, kiedy to Rosja praktycznie nie ukrywała, że Go zabiła.

W zakończeniu swojego postu lider partii Wolność nie wyklucza, że ten incydent będzie zalążkiem nowego globalnego konfliktu zbrojnego:    

Jednak przypominam, że gdy w 2003 roku CIA bezczelnie sfałszowała raporty, twierdząc, że śp.Saddam Hussein ma broń ABC, skończyło się to wojną. Teraz może skończyć się wojną światową – do której elity USA dążą jawnie od kilku już lat.

 

 

Warto przeczytać: Korwin-Mikke uczcił w Europarlamencie pamięć Żołnierzy Wyklętych i przypomniał ich zawołanie: „Śmierć komunistom”. Bezcenna mina unijnego polityka [wideo]

Podziel się