Szukaj

Korwin-Mikke o decyzji sądu, który chce odebrać dziecko niepełnosprawnej matce [WIDEO]

22-11-2016 19:28
Janusz Korwin-Mikke Fot. KORWiN vs UE / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sąd z Zielonej Góry wydał skandaliczną decyzję - chce odebrać matce dziecko, tylko dlatego, że jeździ na wózku inwalidzkim. Sytuacja kobiety poruszyła wiele osób. Oburzony jest również Janusz Korwin-Mikke, który postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Pani Joanna Gawryś-Wojtyś, jeżeli nie znajdzie do jutra stałego opiekunka, jej 5-miesięczna córka zostanie oddana do pogotowia rodzinnego. Decyzja sądu jest tym bardziej kuriozalna, że 32-letnia kobieta, poza tym, że jeździ na wózku, jest sprawna, zajmuje się nawet zawodowo grafiką. W opiece nad dzieckiem pomagają też jej matka i ciotka. Więcej na ten temat tutaj: Sąd chce odebrać jej dziecko, tylko dlatego, że jeździ na wózku inwalidzkim.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke zastępuje dziennikarzy i robi wywiad w Sejmie [WIDEO]

Czytaj też: Korwin-Mikke komentuje wynik wyborów w USA

Całą sytuacją zbulwersowany jest Janusz Korwin-Mikke.

Chce się odebrać kobiecie dziecko, tylko dlatego, że jest inwalidką na wózku inwalidzkim, tylko dlatego. I to nie jest jakaś osoba, która jest ciężko chora – mówi prezes partii Wolność.

Sąd domaga się od niej, żeby ona wynajęła sobie kogoś, żeby wynajęła sobie kogoś, żeby mieszkał z nią i się opiekował dzieckiem, a jak nie, to trzeba zabrać dziecko do rodziny zastępczej, bo matka sobie z nim „nie daje rady” - dodaje oburzony Korwin-Mikke.

Polityk dodaje też, że są osoby z większym stopniem niepełnosprawności, które samodzielnie opiekują się swoimi dziećmi.

Ja widziałem film pokazujący matkę w Ameryce, która jest bez rąk w ogóle i dziecko przewija, wszystko robi dwiema nogami. A tu jest kobieta, która ma dwie zdrowe ręce, tylko że na wózku jeździ. To jakim prawem sąd za matkę decyduje, czy ona sobie da radę, czy nie. To ona ma o tym decydować ,czy da radę, czy nie. A tutaj sąd się wtrąca i usiłuje to dziecko odebrać. W jakim kraju my żyjemy? Macie państwo przykład, jak się u nas traktuje inwalidów – podaje przykład.

Trzeba przyjąć ZASADĘ, że dziecko należy do rodziców – i KONIEC. Trudno: 1000 dzieci będzie żyło ze złymi rodzicami – ale nie można z tego powodu naruszać praw 10 milionów normalnych rodziców! – apeluje na Facebooku lider partii Wolności.

Warto przeczytać: Przemówienie Janusza Korwin-Mikke robi furorę w… Iranie [WIDEO]

Podziel się