Szukaj

To się komentuje samo. Tak wyglądała kontrmanifestacja lewicy na Marszu Niepodległości [wideo]

13-11-2018 18:48
Lewica na Marszu Niepodległości 2018 Fot. Dariusz Matecki / Twitter / screen Twitter
Podziel się

11 listopada ulicami stolicy przeszedł Marsz Niepodległości z blisko ćwierć milina uczestnikami. Pojawiła się też grupka lewicowych kontrmanifestantów, który zaprezentowali specyficzny, bliżej niezrozumiały pokaz.

Zgromadzona garstka przeciwników narodowo-patriotycznego pochodu manifestowała swoje niezadowolenie z obecności przedstawicieli rządu na marszu „faszystów”.

Niepodległość, którą świętują teraz na rondzie Dmowskiego to tylko pusty frazes, który nas nie interesuje, bo niezależnie od tego, czy faszyści i rząd idą razem, Święto Niepodległości jest świętem białych, katolickich mężczyzn

- mówiła w czasie przemówienia lewicowa działaczka.

Koniecznie przeczytaj: Trasa Marszu Niepodległości 2016

Czytaj też: Oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2016 opublikowany!

Na kontrmanifestacji widać było symbole skrajnych organizacji takich jak Antifa, charakterystyczne dla komunizmu czerwone flagi czy tęczowe barwy LGBT.

Lewicową manifestację „uświetniła” obecność wykonujących dziwny taniec i turlających się po ziemi osób przebranych za... gąbki(?).

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Nawet „Wyborcza” pisze o „czystkach narodowców na Facebooku”. Skasowano profil Marszu Niepodległości, ONR, MW i inne

Podziel się