Szukaj

Językoznawcy i internauci wybrali Słowo Roku 2018. „To brzydkie słowo na K.” [foto]

04-01-2019 14:37
Konstytucja Fot. Osiatynski_Archiwum / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało RMF FM, językoznawcy oraz internauci zdecydowali, że „konstytucja” była Słowem Roku 2018. Decyzja ta ucieszyła działaczy Komitetu Obrony Demokracji, którzy z tej okazji opublikowali prowokacyjny wpis.

Z relacji mediów wynika, że językoznawcy najchętniej głosowali na słowa: „konstytucja”, „szumidło”, „smog”, natomiast internauci na wyrazy: „konstytucja”, „dane” i „niepodległość”.

Kapituła plebiscytu, w której skład weszli naukowcy z różnych polskich uczelni, wyróżniła również m.in. słowa takie jak: „niepodległość”, „klimat”, „dzban” oraz „siatkówka”.

Prof. Jerzy Bralczyk w rozmowie z RMF FM przyznał, że jest zadowolony z takiego werdyktu:

Koniecznie przeczytaj: Poseł Adam Andruszkiewicz ustanowił nagrodę dla mediów publikujących fake newsy. Internauci będą mogli wybierać „Lisa Roku” [wideo]

Czytaj też: Misja Mars InSight przełożona na 2018 rok

Dobrze jest, kiedy na czoło wybijają się słowa takie, o których możemy myśleć z pewną identyfikacją.

Z wyników konkursu cieszą się również sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy z tej okazji postanowili opublikować prowokujący wpis:

Warto przeczytać: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał, że wspieranie rodzin z dziećmi narusza polskie prawo. „Faworyzowanie małżeństw z dziećmi jest niezgodne z Konstytucją”

Podziel się