Szukaj

Szaflary: Fani postawili śnieżny pomnik dla Dawida Kubackiego. Gminie grozi surowa kara

13-03-2019 14:52
Skoczuś Fot. Betsson_PL / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak informuje portal sportowefakty.pl, konserwator z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, Paweł Dziuban nakazał rozbiórkę 7-metrowego śnieżnego pomnika ulepionego przez mieszkańców Szaflar dla Dawida Kubackiego. Co więcej, gminie teraz grozi kara finansowa w wysokości od 500 do 50 tys. złotych.

Wojewódzki konserwator zabytków w rozmowie z mediami tłumaczył, że śnieżną figurę postawiono bez zezwolenia na funadamentach zabytkowego dworu:

Mnie nie interesuje, czy to jest bałwan. Była to pryzma brudnego, zasolonego śniegu. (...) Została spryzmowana ogromna ilość śniegu na terenie wpisanym do rejestru zabytków bez żadnych uzgodnień z nami. Śnieg jest mocno zasolony, czyli bardzo niszczący dla pozostałości fundamentów. Te fundamenty to element do ochrony.

Koniecznie przeczytaj: Organizatorzy pomogli wygrać Niemcowi? Internauci wskazują na pewien „szczegół” [foto+wideo]

Czytaj też: Poseł PO krytykował przekop Mierzei Wiślanej. Dziennikarka przypomniała mu, że to był pomysł... jego partii

Z relacji Radia Kraków wynika, że gminę, na terenie której postawiono pomnik, może zostać nałożona kara fiansowowa w wysokości od 500 do 50 tys. złoytch.

Warto przeczytać: Ile zarabiają skoczkowie narciarscy? Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki w ścisłej czołówce [lista]

Podziel się