Szukaj

Kompromitacja posła PO. Nie umiał odpowiedzieć na proste pytanie [WIDEO]

14-06-2017 09:39
Paweł Olszewski i Dominik Tarczyński w TVP Fot. ZielonaGąska / twitter / screen Twitter
Podziel się

Paweł Olszewski, pomimo zapowiadanego przez Platformę Obywatelską bojkotu mediów publicznych, pojawił się w studiu TVP. Wystarczyła krótka wymiana zdań i jedno proste pytanie, by gorzko tego pożałował.

Chociaż Platforma Obywatelska zapowiadała bojkot mediów publicznych, jej parlamentarzyści potrzebowali zaledwie kilku godzin, by wyłamać się z partyjnej strategii.

Jednym z posłów PO, który pojawił się w studiu telewizji publicznej, był Paweł Olszewski. Poseł wziął na antenie TVP wziął udział w rozmowie na temat przyjmowania uchodźców i zapowiedzi restrykcji, jakie w związku z tym wobec Polski, Węgier i Czech zapowiedziała Komisja Europejska.

Chodzi o wolę pomagania ludziom, którzy uciekają w strasznych warunkach po to, żeby uchronić swoje życie – podkreślał Olszewski.

Kiedy prowadzący program Krzysztof Ziemiec zaproponował, żeby Polska przyjęła na jakiś czas kilkanaście chrześcijańskich rodzin z Syrii i w ten sposób udobruchała Komisję Europejską, do głosu doszedł Dominik Tarczyński.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecki dziennik: Komisja Europejska chce wprowadzić euro we wszystkich krajach UE

Czytaj też: Poseł Tarczyński ostro do opozycji: „Jesteście hipokrytami” [WIDEO]

To piękna idea. Panie pośle, pan, jako jej orędownik, ilu przyjmie pod swój dach? 1, 5, 8, 10? Ilu? Chcemy dla widzów konkret – pytał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Olszewski unikał odpowiedzi, powtarzając, że to zobowiązanie państwa.

Platforma przez osiem lat nie zrobiła nic dla tych ludzi, wydawała na pomoc dla nich czterokrotnie mniej niż teraz PiS, a kiedy pada konkretne pytanie… zapada cisza – skomentował Tarczyński.

Warto przeczytać: Komisja Europejska chce zapłacić Włochom, żeby nie zamykali portów przed imigrantami

Podziel się