Szukaj

Kompromitacja posła PO. Nie umiał odpowiedzieć na proste pytanie [WIDEO]

14-06-2017 09:39
Paweł Olszewski i Dominik Tarczyński w TVP Fot. ZielonaGąska / twitter / screen Twitter
Podziel się

Paweł Olszewski, pomimo zapowiadanego przez Platformę Obywatelską bojkotu mediów publicznych, pojawił się w studiu TVP. Wystarczyła krótka wymiana zdań i jedno proste pytanie, by gorzko tego pożałował.

Chociaż Platforma Obywatelska zapowiadała bojkot mediów publicznych, jej parlamentarzyści potrzebowali zaledwie kilku godzin, by wyłamać się z partyjnej strategii.

Jednym z posłów PO, który pojawił się w studiu telewizji publicznej, był Paweł Olszewski. Poseł wziął na antenie TVP wziął udział w rozmowie na temat przyjmowania uchodźców i zapowiedzi restrykcji, jakie w związku z tym wobec Polski, Węgier i Czech zapowiedziała Komisja Europejska.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecki dziennik: Komisja Europejska chce wprowadzić euro we wszystkich krajach UE

Czytaj też: Komisja Europejska chce zapłacić Włochom, żeby nie zamykali portów przed imigrantami

Chodzi o wolę pomagania ludziom, którzy uciekają w strasznych warunkach po to, żeby uchronić swoje życie – podkreślał Olszewski.

Kiedy prowadzący program Krzysztof Ziemiec zaproponował, żeby Polska przyjęła na jakiś czas kilkanaście chrześcijańskich rodzin z Syrii i w ten sposób udobruchała Komisję Europejską, do głosu doszedł Dominik Tarczyński.

To piękna idea. Panie pośle, pan, jako jej orędownik, ilu przyjmie pod swój dach? 1, 5, 8, 10? Ilu? Chcemy dla widzów konkret – pytał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Paweł Olszewski unikał odpowiedzi, powtarzając, że to zobowiązanie państwa.

Platforma przez osiem lat nie zrobiła nic dla tych ludzi, wydawała na pomoc dla nich czterokrotnie mniej niż teraz PiS, a kiedy pada konkretne pytanie… zapada cisza – skomentował Tarczyński.

Warto przeczytać: Poseł Tarczyński ostro do opozycji: „Jesteście hipokrytami” [WIDEO]

Podziel się