Szukaj

Kompromitacja Kingi Rusin. Opublikowała list w obronie uchodźców. Komentując go... zapomniała się przelogować

31-08-2017 09:29
Kinga Rusin, dziennikarka Fot. Fryta 73 / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Była żona Tomasza Lisa i dziennikarka TVN nie kryje swojego wsparcia na rzecz przyjmowania uchodźców. W czasie swojej ostatniej kampanii wychwalającej imigrantów celebrytka, mimo miażdżącej krytyki internautów, uparcie próbowała bronić swoich racji. Rusin szybko jednak zaliczyła kompromitującą wpadkę.

Prezenterka wygłosiła ostatnio płomienny apel do Polaków, przekonując ich, że powinni przyjmować uchodźców, bo sami nimi kiedyś byli.

Kiedyś myśmy musieli prosić o pomoc i znaleźli się tacy, którzy nas przyjęli. Byliśmy kiedyś uchodźcami. Jakaż pamięć ludzka bywa krótka. Kiedy powstała armia generała Andersa w ZSRR na mocy porozumienia Sikorski-Majski była szansą na ocalenie i życie. Przeżycie setek tysięcy ludzi zamkniętych w rosyjskich łagrach. Ale żeby ci ludzie z powrotem trafili do Polski, musieli tak naprawdę prawie okrążyć kulę ziemską. Okazuje się że schronienie 100 tys. ludzi znalazło nie gdzie indziej, tylko w Iranie. Byliśmy kiedyś uchodźcami. I nigdy o tym nie zapominajmy – mówiła Rusin w programie śniadaniowym w TVN.

Koniecznie przeczytaj: Kinga Rusin się wściekła. Tłumaczy się z wpisu o uchodźcach i atakuje: „Idźcie przeprosić za to do kościoła, pseudo-katolicy”

Czytaj też: Kinga Gajewska została... „królową papieru toaletowego”. Internet umiera ze śmiechu po „wyznaniu” posłanki PO [WIDEO + FOTO]

W odpowiedzi internauci dosłownie zalali ją krytyką. Szybko wyjaśnili jej różnicę między Polakami szukającymi schronienia w czasie II wojny światowej a współczesnymi „uchodźcami” z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej tutaj.

Nie przekonało to gwiazdy TVN, która postanowiła odpowiedzieć swoim oponentom – najpierw nazywając ich ksenofobami, a później publikując „wzruszający” list, który miał zostać przesłany przez jej wielbicielkę.

Mieszkam w Niemczech od roku jak tu przyjechałam byłam stanowczo na nie w sprawie przyjmowania uchodźców. Dopiero w momencie poznania osobiście tych ludzi zmieniam zdanie. Są życzliwi, pomocni. Naprawdę wspaniali ludzie NORMALNI. O wiele lepsi niż typowy Polak za granicą. Najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie mieli z nimi do czynienia. Wszyscy komentują ze dostają kasę a nikt nie ma pojęcia jaka tragedię przeżyli uciekając z państwa objętego wojną. Jednego z uchodźców którego poznałam uciekał z Aleppo swoją rodziną żona w ciazy i małym dzieckiem. Szli do Niemiec 7 dni. Żona w 9 miesiącu ciąży tydzień po dojściu do Niemiec urodziła. Jacy oni musieli być zdeterminowani. A Polaków którzy siedzą na socjalu bo im się należy nikt nie widzi a jest ich masa - miała do dziennikarki TVN napisać niejaka Marta.

Ale to nie wszystko. Po listem na Facebooku pojawił się komentarz chwalący prouchodźczą postawę Rusin. Problem w tym, że… opublikowała go sama dziennikarka, która najprawdopodobniej zapomniała wylogować się ze swojego oficjalnego konta.

No cóż, do „samozaorania” jeden krok...

Warto przeczytać: Witold Gadowski: „Uchodźcy są katalizatorem, który ma zmienić świat” [WIDEO]

Podziel się