Szukaj

Były prezydent Bronisław Komorowski znów skrytykował premiera Morawieckiego. Słowa, które wypowiedział zabrzmiały niezwykle absurdalnie [wideo]

28-02-2018 13:36
Bronisław Komorowski o Morawieckim Fot. Onet News / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawno były prezydent Bronisław Komorowski w programie emitowanym w serwisie Onet.pl, po raz kolejny skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie swojej wypowiedzi nazwał szefa polskiego rządu „symbolem patologii III RP”. Zaskoczony był nawet dziennikarz.

Prowadzący rozmowę redaktor Andrzej Stankiewicz zapytał Bronisław Komorowskiego o to, czy zmiana na stanowisku premiera była dobrym posunięciem. Były prezydent odpowiedział na to pytanie następującymi słowami: 

Taką miałem nadzieję. Po pierwsze widać, że nie potrafi wyciągnąć wnioski z własnego życia, bo nie słyszałem, żeby przeprosił za głupoty PiS-u w ocenie III RP. Sam jest człowiekiem sukcesu III RP. Bankier, zarobił miliony, a jednocześnie kreuje się na krytyka całej III RP, będąc symbolem patologii III RP, tak jak ją chce malować PiS.

Koniecznie przeczytaj: To więcej niż parodia. Były prezydent Bronisław Komorowski poradził polskiemu premierowi, jak... unikać kompromitujących wpadek dyplomatycznych

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie do narodu polskiego. „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie” [WIDEO]

Słowa polityka PO nieco zaskoczyły przeprowadzającego wywiad dziennikarza, który dopytał, czy aby na pewno obecny premier symbolizuje patologię III RP. Wówczas Bronisław Komorowski odparł:    

No takiej patologii, jaką próbuje wmówić Polakom PiS malując w czarnych barwach III RP. To jest polityczna schizofrenia. Ja miałem nadzieję, że on doprowadzi do głębokiej korekty, ale jest raczej niewolnikiem środowiska.

To nie pierwszy raz, gdy były prezydent Bronisław Komorowski tak ostro krytykuje premiera Mateusza Morawieckiego. Niedawno, kilka dni po pamiętnej wypowiedzi szefa polskiego rządu w Monachium, stwierdził, że obecne polskie władze nie potrafią prowadzić skutecznych rozmów dyplomatycznych (Więcej: TUTAJ).

 

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski nie wyklucza swojego powrotu do polityki. Jego deklaracja wywołała prawdziwą salwę śmiechu internautów [foto]

Podziel się