Szukaj

Bronisław Komorowski w dramatycznym tonie wieszczy rychły koniec opozycji: „Jeżeli politycy opozycji tego nie zrobią, to zginą marnie”

12-01-2018 11:32
Bronisław Komorowski w Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W czwartek były prezydent Polski, Bronisław Komorowski goszczący w programie „Kropka nad i” dosadnie skomentował aktualną sytuację opozycji. Stwierdził bowiem, że jeżeli zarówno posłowie PO, jak i Nowoczesnej nie zjednoczą się w kwestiach światopoglądowych, to po prostu nie mają szans na dalsze polityczne przetrwanie.

Przypomnijmy, że w środę sejmowa większość zdecydowała o tym, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, zakładający liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji zostanie odrzucony. Do przegłosowania ustawy zabrakło jedynie kilku głosów polityków opozycji, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w głosowaniu. Ta wizerunkowa porażka spowodowała zaś, że wybuchły poważne konflikty wewnątrzpartyjne zarówno w Platformie Obywatelskiej, jak i Nowoczesnej.

Koniecznie przeczytaj: No i zrobiło się nieprzyjemnie. Bronisław Komorowski dostał niewygodne pytanie w trakcie wywiadu w TVN: „Czy pan poluje?” [WIDEO]

Czytaj też: Bronisław Komorowski został zapytany o wysokie poparcie dla PiS. Padła najgłupsza odpowiedź z możliwych [WIDEO]

Te ostatnie wydarzenia i podziały wśród polityków opozycji, skomentował na antenie TVN 24, były prezydent Polski, Bronisław Komorowski:

Trudno jest mi krytykować opozycję w sytuacji, kiedy jest bita z każdej strony.

Polityk dodał jednak natychmiast, że trzeba krytykować błędy opozycji, ale należy także pamiętać, że obecny obóz rządzący dysponuje dużą siłą polityczną i niesłabnącym poparciem społecznym: 

Jest co krytykować, ale trzeba też pamiętać, że mają gigantycznego przeciwnika, dysponującego ogromną siłą.

Bronisław Komorowski stanowczo podkreślił, że bardzo „niepokoi i smuci” go fakt, że obecna opozycja aż tak bardzo się zagubiła, podzieliła, a na dodatek skonfliktowała w kwestiach światopoglądowych:

Ja mogę mieć tylko jedną radę dla kolegów z opozycji: na Boga! W sytuacji tak dramatycznej, tak trudnej przynajmniej nie fundujcie sobie podziałów na tle światopoglądowym. Jeżeli opozycja problemem wewnętrznym uczyni kwestie światopoglądowe, to zginie marnie.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska traci dwóch ważnych polityków. Odeszli, bo mieli dość szkalowania Polski na arenie międzynarodowej [FOTO]

Podziel się