Szukaj

Bronisław Komorowski uważa, że Emmanuel Macron to optymalny kandydat dla Polski [WIDEO]

03-05-2017 19:31
Emmanuel Macron Fot. The Hill / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Były prezydent RP w sposób jednoznaczny określił swoje poparcie dla Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich we Francji. Bronisławowi Komorowskiemu nie przeszkadzało to, że kandydat wywodzący się z socjalistycznej lewicy mówił o sankcjach dla Polski, wręcz chwalił takie podejście francuskiego polityka.

W tej chwili dla Polski Emmanuel Macron jest optymalnym kandydatem – mówił Bronisław Komorowski w wywiadzie dla telewizji „Rzeczpospolitej”.

Ale on chce sankcji dla Polski – zauważył dziennikarz.

Emmanuel Macron chce Unii, która nie będzie bezzębna, tzn. nie będzie tolerowała łamania demokracji w różnych krajach; wymieniał także Węgry – przekonywał Komorowski.

Jeszcze raz to powiem. Wydaje mi się, że część jego zapowiedzi będzie realizowana. Rząd polski musi się z tym liczyć, że będzie miał za partnera we Francji, w UE, przedstawicieli krajów ważnych, którzy będą bardzo mocno stawiali kwestię losu polskiego Trybunału Konstytucyjnego, odchodzenie w wielu punktach w systemie prawnym, za przyczyną ministrów i rządu Beaty Szydło, od standardów praw człowieka, obywatela, że będzie bardzo krytyczne stanowisko wobec planowanego jednak zwiększania czy zawłaszczania roli władzy wykonawczej w stosunku do władzy sądowniczej – dodał były prezydent.

Koniecznie przeczytaj: Wybory we Francji. Wyniki exit poll pierwszej tury

Czytaj też: Trwają wybory we Francji. Obaj kandydaci na prezydenta oddali swój głos. Feministki też na miejscu [WIDEO]

Warto przeczytać: Pierwsze wyniki wyborów we Francji. Przytłaczające zwycięstwo Macrona

Podziel się