Szukaj

Komorowski szczerze o walce wyborczej: „Czasem myślę, czy nie trzeba było kłamać i obiecywać żeby wygrać”

28-02-2017 12:13
Portret Bronisława Komorowskiego Fot. Dziennik Internetowy / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Były prezydent był gościem Moniki Olejnik w TVN 24 w programie „Kropka nad i”. W wywiadzie przeprowadzonym po długim czasie nieobecności w tej stacji, Komorowski omówił kilka kwestii, które dla opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej mają znaczenie.

Prezydent pochwalił Donalda Tuska jako przyszłego kandydata PO na prezydenta, skrytykował szefa MON i jego działania w ministerstwie obrony narodowej, które w ocenie byłej głowy państwa są szkodliwe dla polskiej armii. Macierewicz został też uznany przez Komorowskiego za osobę zbyt niezależną, która nie podlega kontroli ani premier Szydło, ani nawet szefa PiS.

Najważniejszą kwestią, jaka pojawiła się w wywiadzie, były przegrane wybory prezydenckie w 2015r. Były prezydent stwierdził bowiem wprost, że:

Koniecznie przeczytaj: Komorowski sugeruje, że PiS zamierza sfałszować wybory. Kiedyś nazwałby się szaleńcem [WIDEO]

Czytaj też: Archiwalne nagranie. Bronisław Komorowski mknie ulicami Warszawy… 140 km/h! [WIDEO]

Czasem myślę, czy nie trzeba było kłamać, oszukiwać, obiecywać bez pokrycia, aby wygrać. Jestem jednak inaczej ukształtowany. (…) Aż się boję to powiedzieć, ale lękam się, że kiedyś będzie trzeba kłamać i obiecywać rzeczy bez pokrycia, aby wygrać. (…) Ja tak nie potrafiłem i się nie nauczę.

W rozmowie z dziennikarką Komorowski wspomniał, że po dwóch latach od przegranych wyborów otrzymuje listy, w których zwolennicy Andrzeja Dudy wyrażają żal, że to nie Komorowski, ale Duda piastuje stanowisko głowy państwa.

Warto przeczytać: Poseł Nowoczesnej po wyborach w Holandii umieścił w sieci zdjęcie, które wywołało lawinę komentarzy [FOTO]

Podziel się