Szukaj

Komorowski sugeruje, że PiS zamierza sfałszować wybory. Kiedyś nazwałby się szaleńcem [WIDEO]

25-02-2017 16:28
Portret Bronisława Komorowskiego Fot. lublin.com.pl / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Bronisław Komorowski jest kolejnym przykładem polityka, który zmienia poglądy w zależności od aktualnej sytuacji i tego, czy jest u władzy, czy w opozycji do niej. Tym razem byłemu prezydentowi wytknięto hipokryzję po jego wypowiedzi dotyczącej przyszłych wyborów.

W czasie rozmowy z Jackiem Żakowskim w radiu TOK FM Bronisław Komorowski mocno skrytykował propozycję PiS, aby w lokalach wyborczych były instalowane kamery.

Od tego droga do presji skutecznej jest krótka. Licząca się część wyborców może mieć przekonanie, że na pewno coś złego się za tym kryje – sugerował polityk PO.

W tym kontekście przypomniano wypowiedź Komorowskiego z początku 2015 r., kiedy jako urzędujący prezydent zapowiadał zmiany w kodeksie wyborczym, m.in. mówiąc o przyznaniu mężom zaufana prawa do rejestrowania obrazu i dźwięku z wykorzystaniem własnych urządzeń nagrywających w czasie liczenia głosów, jak również o stosowaniu wyłącznie przezroczystych urn wyborczych.

Koniecznie przeczytaj: Komorowski szczerze o walce wyborczej: „Czasem myślę, czy nie trzeba było kłamać i obiecywać żeby wygrać”

Czytaj też: Archiwalne nagranie. Bronisław Komorowski mknie ulicami Warszawy… 140 km/h! [WIDEO]

Wielu podkreśla hipokryzję byłego prezydenta, który ostatnio zaczął sugerował, że PiS zamierza fałszować wybory.

To środowisko jest zdolne do różnego rodzaju cudów nad urną! Można się liczyć z najgorszymi nawet rozwiązaniami… Dalej idącymi faulami politycznymi, które zmniejszą wiarygodność wyborów – przekonywał ostatnio polityk.

Komorowski trzy lata wcześniej podobne oskarżenia w stosunku do swojego środowiska politycznego uważał za „szaleństwo” i „nonsens”.

Oskarżenie państwa polskiego o sfałszowanie wyborów to szaleństwo polityczne. To nonsensowne oskarżenia, w które wierzy tylko 8 proc. Polaków – oburzał się w 2014 r.

Nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów - stwierdził Komorowski.

Warto przeczytać: Poseł Nowoczesnej po wyborach w Holandii umieścił w sieci zdjęcie, które wywołało lawinę komentarzy [FOTO]

Podziel się