Szukaj

Komorowski o tym, dlaczego nie startuje w wyborach do PE: „Może to nie jest jakoś bardzo szlachetne, ale…” [wideo]

18-03-2019 21:15
Bronisław Komorowski, Marcin Zaborski Fot. Fakty RMF FM / You Tube / YouTube
Podziel się

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski był gościem Popołudniowej rozmowy na antenie radia RMF FM. W rozmowie z Marcinem Zaborskim zdradził między innymi, dlaczego nie zdecydował się na start w wyborach unijnych z list Koalicji Obywatelskiej.

No rzeczywiście była miła propozycja, ale ja nie miałem takich zamiarów. Wie pan, trochę to jest tak... Może to nie jest jakoś bardzo szlachetne, ale gdybym widział jakąś wielką potrzebę ojczyzny, abym wystartował, no to może bym to zrobił. A tak, ja wie pan, ja się trochę, nie ukrywam cieszę, że mam trochę więcej prywatności...

- przyznał Komorowski.

Były prezydent z ramienia PO jednocześnie zapewnił, że będzie wspierał Koalicję Obywatelską.

Koniecznie przeczytaj: Prawicowy gej ostro krytykuje środowiska LGBT: „Ideologia gender jest antynaukowa. To absurd” [wideo]

Czytaj też: Kompromitacja Scheuring-Wielgus. Ujawniła, dlaczego rozważa start w wyborach do PE [wideo]

W czasie wywiadu Komorowski pytany był także o stosunek do postulatów środowiska LGBT. W odpowiedzi stwierdził, że małżeństwo postrzega jako związek kobiety i mężczyzny oraz nie jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Jednocześnie były prezydent bronił warszawskiej karty LGBT+, a krytyczną opinię biskupów na ten temat uznał za wynik... manipulacji PiS-u.

Biskupi dali się zmanipulować politykom z PiS?

- pytał z niedowierzaniem redaktor Zaborski.

Cały wywiad poniżej:

Warto przeczytać: Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE? Propozycje dostał też brat Pawła Adamowicza [foto]

Podziel się