Szukaj

No i zrobiło się nieprzyjemnie. Bronisław Komorowski dostał niewygodne pytanie w trakcie wywiadu w TVN: „Czy pan poluje?” [WIDEO]

26-01-2018 22:29
Bronisław Komorowski Fot. PISF / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Bronisław Komorowski, mimo iż oficjalnie politykiem już nie jest, od czasu do czasu pojawia się w mediach. Zazwyczaj są to media mu przychylne. Tym razem jednak w czasie wywiadu na antenie stacji TVN doszło do zaskakującej sytuacji. Były prezydent nieoczekiwanie dostał wyjątkowo niewygodne pytanie.

Rozmowa koncentrowała się głównie wokół materiału TVN o polskich neonazistach. Bronisław Komorowski mówił, że obecna władza przez ostatnie dwa lata „tworzyła klimat przyzwolenia dla ekscesów i dosyć radykalnych form organizacji narodowych”. Jak przekonywał były prezydent, on sam starał się temu przeciwdziałać, organizując np. konkurencyjne do Marszu Niepodległości obchody 11 listopada „otwarte na wszystkie środowiska polityczne”.

Koniecznie przeczytaj: Bronisław Komorowski został zapytany o wysokie poparcie dla PiS. Padła najgłupsza odpowiedź z możliwych [WIDEO]

Czytaj też: Bronisław Komorowski w dramatycznym tonie wieszczy rychły koniec opozycji: „Jeżeli politycy opozycji tego nie zrobią, to zginą marnie”

Nawiązał przy okazji do orła z czekolady, który szybko stał się obiektem powszechnych kpin.

To piękna rzecz (czekoladowy orzeł - przyp. red.). Uważam, że orzeł z czekolady jest lepszy, niż orzeł ze stali czy styropianu, ale wszystko można obśmiać i niech te osoby, które się śmiały niech zobaczą, jakiego dzisiaj mamy orła – mówił.

Na koniec wywiadu pojawiło się jednak pytanie, którego Komorowski na pewno się nie spodział. Prowadząca rozmowę Anita Werner zapytała byłego prezydenta o… polowania.

Czy pan teraz poluje czy nie? - zapytała wprost dziennikarka.

Wyraźnie zaskoczony Komorowski nie chciał odpowiedzieć.

Ja się z tych rzeczy nie tłumaczę. Nie zawsze ciekawość jest na miejscu. Niech Pani zaprosi obecnych polityków – odparł były prezydent, który był wyraźnie oburzony, że w ogóle padło takie pytanie.

Widać było, że atmosfera w studiu nagle wyraźnie się pogorszyła.

Wywiad można obejrzeć tutaj.

Warto przeczytać: To więcej niż parodia. Były prezydent Bronisław Komorowski poradził polskiemu premierowi, jak... unikać kompromitujących wpadek dyplomatycznych

Podziel się