Szukaj

Bronisław Komorowski został zapytany o wysokie poparcie dla PiS. Padła najgłupsza odpowiedź z możliwych [WIDEO]

13-01-2018 14:15
Bronisław Komorowski Fot. Fakty RMF FM / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Bronisław Komorowski w czwartek był gościem „Popołudniowej rozmowy” na antenie radia RMF FM. Byłego prezydenta pytano m.in. o przyczyny wysokiego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedź polityka zwala z nóg.

Prowadzący rozmowę Marcin Zaborski zapytał Komorowskiego o przyczyny rekordowego poparcia dla partii rządzącej w sondażach. Były prezydent najpierw zaprezentował wnikliwą analizę społeczno-polityczną.

Po pierwsze, to niewątpliwie zawsze jest część opinii publicznej, która nie przywiązuje tak wielkiej wagi do problemu wolności, demokracji, sądownictwa, konstytucji, dopóki nie odczuje tego we własnej kieszeni. A według mnie już Polacy niedługo zaczną odczuwać we własnej kieszeni drożyznę, wzrost podatków, różnych opłat – dowodził Komorowski.

Koniecznie przeczytaj: Bronisław Komorowski w dramatycznym tonie wieszczy rychły koniec opozycji: „Jeżeli politycy opozycji tego nie zrobią, to zginą marnie”

Czytaj też: No i zrobiło się nieprzyjemnie. Bronisław Komorowski dostał niewygodne pytanie w trakcie wywiadu w TVN: „Czy pan poluje?” [WIDEO]

Potem dodał, że według niego, PiS ma tak wysokie poparcie, bo „w Polsce panuje wiele strachu”.

Ludzie boją się boją przyznać, że nie popierają PiS-u? – dopytywał dziennikarz.

Ja to widzę(...), (ludzie - red.) często kamuflują to, że mają inne poglądy. W tej chwili powróciły obyczaje, które ja pamiętam z domu rodzinnego z lat 60. i 70. Zamyka się drzwi, żeby sąsiedzi nie słyszeli, albo podejrzewa się, że telefon jest na podsłuchu - podobne lęki wróciły – ocenił były prezydent.

Cytowany fragment wywiadu od 16.50 minuty poniższego nagrania:

Internauci jak zwykle byli bezlitośni:

Warto przeczytać: RMF FM zawiesza swojego dziennikarza. Wystarczyło, że napisał szczerze o Żydach. „Wiem, że ryzykuję bardzo wiele...” [FOTO]

Podziel się