Szukaj

Bronisław Komorowski o wynikach wyborów do PE: „ PiS wygrywało w tych okręgach wyborczych, które nie płacą podatków"

28-05-2019 20:48
Bronisław Komorowski Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Były prezydent Bronisław Komorowski zabrał głos ws wyników wyborów do PE. Jego zdaniem PiS zwyciężyło, ponieważ otrzymało najwięcej głosów w okręgach, które nie płacą podatków.

Bronisław Komorowski swoją teorią na temat wyborczego zwycięstwa PiS podzielił się w programie Onet Rano.

Mobilizacja w całym kraju służyła głównie PiS-owi. Koalicja Europejska musi przemyśleć, w czym PiS okazało się lepsze. Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS głównie wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków.

- mówił były prezydent.

Jego zdaniem PiS skorzystał również ze wszystkich możliwości finansowania kampanii wyborczej, a KE popełniła kilka zasadniczych błędów, które przed kolejnymi wyborami musi skorygować:

Koniecznie przeczytaj: Były prezydent Bronisław Komorowski znów skrytykował premiera Morawieckiego. Słowa, które wypowiedział zabrzmiały niezwykle absurdalnie [wideo]

Czytaj też: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Wydali gigantyczne pieniądze na propagandę, w postaci choćby telewizji publicznej. Dla KE kierunkiem prawidłowym jest skierowanie swojej oferty do tych, którzy płacą podatki. 38% to wspaniały wynik, bardzo mocny. Celem niewątpliwie jest wygranie wyborów jesiennych. Należy uzupełnić KE, by trzymać się centrum, a nawet wychylić się trochę na prawo, by odebrać głosy PiS.

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski o tegorocznych obchodach Święta Niepodległości. „Prezydent był jednym ze źródeł chaosu decyzyjnego”

Podziel się