Szukaj

Bronisław Komorowski o programach socjalnych PiS: „Bierzcie jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie!”

13-03-2019 18:49
Bronisław Komorowski Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Były prezydent Bronisław Komorowski w programie „Tłit” odniósł się do propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowanych przez polityków tej partii w ostatnich tygodniach. Zdaniem polityka, obecnie rządząca partia usiłuje w ten sposób przekupić wyborców.

W trakcie rozmowy dziennikarz zapytał Bronisława Komorowskiego, czy opozycja nie powinna tylko krytykować, ale przyznać, że obecna władza rzeczywiście znajduje pieniądze w budżecie państwa i realizuje zapowiadane wcześniej programy. Wówczas polityk odparł:

Pieniądze są w kieszeniach podatników. One z kieszenie pana, mojej, podatników, trafiają do budżetu. Jedni wydają pieniądze, nie bardzo dbając o kieszeń podatników, a ja myślę, że opozycja powinna nie odmawiając prawa do przekazywania pieniędzy tym najbardziej potrzebujących, powinna dbać o kieszenie podatników.

Koniecznie przeczytaj: „Polska? Co to za kraj?”. Polka przeprowadziła uliczną sondę w Los Angeles. Wyniki są porażające [wideo]

Czytaj też: Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE? Propozycje dostał też brat Pawła Adamowicza [foto]

Podczas wywiadu był prezydent stanowczo podkreślił, że Polacy, którzy korzystają z programów społecznych i tak nie zagłosują na PiS:

PiS podejmuje decyzje czysto wyborcze. Ma świadomość, że może na nie nie być pokrycia w następnym budżecie. Gdyby było inaczej, wprowadziliby „trzynastkę” na stałe, a nie w tym roku wyborczym (…) PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że to nie przejdzie.

Następnie polityk wystosował do Polaków zaskakujący apel:

PiS to niepoważna władza, nie dba o kieszenie podatników. To niepoważne traktowanie państwa i ludzi, taki myk przedwyborczy. Powiedziałbym tak: Kochani państwo, bierzcie, jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie! Nie głosujcie na PiS.

Warto przeczytać: Skandal w Ekstraklasie: Zawodnik Wisły Płock miał nazwać polskiego piłkarza z Wołynia „banderowcem” [wideo]

Podziel się