Szukaj

Bronisław Komorowski o tegorocznych obchodach Święta Niepodległości. „Prezydent był jednym ze źródeł chaosu decyzyjnego”

13-11-2018 22:21
Bronisław Komorowski Fot. PISF / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

We wtorek były prezydent Bronisław Komorowski podczas programu „Kropka nad i” odniósł się do tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Polityk nie tylko negatywnie ocenił Marsz Niepodległości, ale również powstanie pomnika Lecha Kaczyńskiego, który odsłonięto 10 listopada.

Bronisław Komorowski zapytany o Marsz Niepodległości, odpowiedział, że temu wydarzeniu towarzyszył chaos organizacyjny, za który odpowiedzialny był m.in. obecny prezydent Polski:

Prezydent był jednym ze źródeł chaosu decyzyjnego. Najpierw zapowiadał, że 11 listopada będzie jednocześnie referendum polityczne, potem z tego zrezygnował, potem próbował się dogadać z narodowcami. Potem ogłosił, że na ich marsz nie idzie zapraszając byłych prezydentów, żeby oni też uczestniczyli w tym dziwnym wydarzeniu, potem okazało się, że jednak idzie.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: To nagranie robi furorę. Porównano Święto Niepodległości w Polsce i we Francji [wideo]

Polityk dodał również, że obecna głowa państwa popełniła błąd, decydując się na udział w tym wydarzeniu:

(...) Prezydent idąc na czele marszu i dogadując się ze skrajnymi środowiskami popełnił błąd wizerunkowy. Nie tylko jest to błąd wizerunkowy na świecie, ale i przed polską opinią publiczną.

Zdaniem byłego prezydenta, Andrzej Duda powinien skorzystać z  jego pomysłu na organizację prezydenckiego marszu, podobnie jak zrobił to z inicjatywą „Narodowego Czytania”.

Polityk został zapytany również o pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Bronisław Komorowski odpowiadając na to pytanie, jednocześnie zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego:

Rozumiem wypełnianie pustki po dramacie, ale trzeba znać proporcje. (...) Chciałoby się, na litość Pana Boga, jakiegoś trochę umiaru, panie Jarosławie Kaczyński, w upamiętnianiu brata! Bo gdzieś zatraci się proporcje.

Jego słowa skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Marsz Niepodległości idzie osobno. Ogromna różnica frekwencji. Zobacz transmisję na żywo [foto+wideo]

Podziel się