Szukaj

Były prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział publikację „białej księgi naruszeń konstytucyjnych w Polsce”. Komentarze internautów [foto]

04-05-2018 11:20
Bronisław Komorowski Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W czwartek były prezydent Bronisław Komorowski podczas wywiadu na antenie TVN24 zapowiedział, że już niedługo opublikuje „białą księgę naruszeń Konstytucji w Polsce". Jak stwierdził, chce w ten sposób nie tylko napiętnować łamanie prawa przez obecne władze, ale także zachęcić do tego, by w przyszłości naprawić negatywne skutki tych działań. Najnowszą inicjatywę bezlitośnie skomentowali internauci.

Podczas rozmowy były prezydent tłumaczył, że, dokument, który opublikuje będzie dotyczył jedynie okresu obecnych rządów polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy kilkukrotnie, jego zdaniem, „bezwstydnie” łamali przepisy ustawy zasadniczej.                                                                                                           

W trakcie wywiadu Bronisław Komorowski zapowiedział również, że nie zamierza wziąć udziału w ewentualnym referendum konstytucyjnym. ponieważ, jego zdaniem, ta prezydencka inicjatywa nie jest wiarygodna: 

Koniecznie przeczytaj: Bronisław Komorowski wyjawił na antenie radia, w jaki sposób zdał maturę z matematyki. Nie obyło się bez pomocy z zewnątrz [wideo]

Czytaj też: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Trudno uwierzyć, że ktoś ma dobre intencje w kwestii konstytucji, jeśli sam tę konstytucję łamał. Nie ma chyba możliwości na zbudowanie wiarygodnego przekazu dotyczącego konieczności zmian w konstytucji, jeśli buduje go prezydent, który nie szanuje konstytucji obowiązującej.

Były prezydent odniósł się do ogłoszonej już wstępnej daty referendum konstytucyjnego. Powiedział, że co prawda rozumie Andrzeja Dudę, jednak 11 listopada nie jest, w jego opinii, najlepszym dniem, na organizację takiego wydarzenia:

Ja rozumiem pana prezydenta, że chce zapewnić sobie maksymalnie wysoką frekwencję i zbudować skojarzenia z ważną datą, ale wydaje mi się, że zbyt wiele grzybów w jeden barszcz może być odczytywane przez Polaków jako manipulacja.

Najnowszą zapowiedź o publikacji „białą księgę naruszeń konstytucji w Polsce" bezlitośnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska atakowała rząd, ponieważ „PiS nie wpuściło dziennikarzy do Sejmu”. A wystarczyło zapoznać się z ogłoszeniami… [foto]

Podziel się