Szukaj

Komiczny spot partii Razem. Straszą Winnickim, Michalkiewiczem, Kowalskim i… TVP [WIDEO]

13-11-2016 18:40
Stanisław Michalkiewicz na spocie partii Razem Fot. Razem / Twitter / screen Twitter
Podziel się

11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości ulicami Warszawy przeszło kilka marszy różnych środowisk, w tym antyfaszystowski pochód współorganizowany przez partię Razem. Lewicowe ugrupowane podsumowując swoją manifestację, nagrało spot, w którym przy okazji ostrzeżono przed faszyzmem, antysemityzmem i homofobią.

Według wypuszczonego przez partię Razem filmu przedstawicielem faszyzmu w Polsce jest prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, antysemityzm reprezentuje redaktor Stanisław Michalkiewicz, a homofobię Marian Kowalski. Telewizję Polską skrytykowano z kolei za „szczucie na uchodźców”.

Razem od dawna uważa Polskę za kraj skrajnie faszystowski i nacjonalistyczny. Okazuje się jednak, że przy niewielkim zainteresowaniu reszty społeczeństwa. 11 listopada w marszu Koalicji Antyfaszystowskiej udział wzięło zaledwie kilkaset osób (według danych policji w kulminacyjnym momencie tego pochodu uczestników było ok. 900), podczas gdy w Marszu Niepodległości przeszło kilkadziesiąt tysięcy osób (według policji 75 tys., według szacunków organizatorów 80 tys.).

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

Warto przeczytać: Patriotyczne murale w Kaliszu zniszczone 11 listopada

Podziel się