Szukaj

Komiczna wypowiedź posłanki Nowoczesnej o patriotyzmie. Nawet zerkanie na kartkę nie pomogło… [WIDEO]

11-11-2016 13:58
Nowoczesna - konferencja patriotyzm Fot. Sejm / sejm.gov.pl / screen
Podziel się

Czym jest patriotyzm według Nowoczesnej? Na pewno większość osób może się zdziwić. Podczas konferencji w Sejmie posłanka z partii Ryszarda Petru mówiła o dbaniu o środowisko i o ochronie przed smogiem. Co ciekawe, krótka wypowiedź sprawiła jej wiele trudności, nawet zerkanie na kartkę z przygotowanym tekstem, okazało się nie być zbyt wielką pomocą.

10 listopada w Sejmie, odbyła się konferencja prasowa Nowoczesnej pod hasłem „Patriotyzm nie wyklucza”, w której udział wzięli Monika Rosa, Paweł Pudłowski, Ewa Lieder, Adam Szłapka i Zbigniew Gryglas.

Monika Rosa mówiła o tym, że „patriotyzm może być różnorodny”. Swoją opinie na ten temat przedstawiła też Ewa Lieder, która stwierdziła:

Patriotyzm to też myślenie o słabszych, o tych którym powinna pomóc wspólnota, którym powinno pomóc państwo. To również solidarność, szczególnie solidarność społeczna.. yyy.. i pomoc tym osobom.

Koniecznie przeczytaj: Ewa Kopacz: Dacie Państwo przyzwolenie, że będziemy siedzieć? [WIDEO]

Czytaj też: Nowoczesna przeprasza za zachowanie Scheuring-Wielgus. Tymczasem posłanka uważa, że nie zrobiła nic złego [WIDEO]

Posłanka Nowoczesnej po dłuższej przerwie i zapoznaniu się ze ściągą, dodała też, że patriotyzm to:

dbanie o środowisko, o puszcze, o lasy, o zwierzęta, to również dbanie o ochronę środowiska, a szczególnie świeże powietrze, czyste powietrze, dbanie o to, żeby nie było w Polsce smogu.

Konferencja Nowoczesnej o patriotyźmie na nagraniu poniżej. Wypowiedź Lieder od ok. godz. 12.50.

Przypomnijmy, że członkowie ugrupowania Ryszarda Petru od dawna promują tzw. „nowoczesny patriotyzm”. Jakiś czas temu szef tej partii stwierdził, że:

(...) patriotyzm ma uśmiechnięte twarze, jest pracowity, zorganizowany i ceni wartości, na których została zbudowana kultura europejska.

Warto przeczytać: Zwierzenia posła Nowoczesnej z okazji 11 listopada: „Boję się prawdziwych patriotów i prawdziwych Polaków” [WIDEO]

Podziel się