Szukaj

Po słowach Jakiego Lis, Sikorski i inni wychodzili z siebie. Internauta zwrócił uwagę na jeden szczegół

29-08-2017 21:34
Patryk Jaki Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Słowa wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który stwierdził, że stosowną karą dla gwałcicieli z Rimini byłaby kara śmierci, wywołały burzę w lewicowych mediach. Internauta, który zestawił wypowiedzi m.in. Tomasza Lisa, Radosława Sikorskiego czy Konrada Piaseckiego zwrócił uwagę na jedną rzecz.

Sprawa brutalnego ataku na polską parę dokonanego we włoskiej Rimini przez nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej wstrząsnęła opinią publiczną w całej Europie. W kraju bardzo ostro zareagował m.in. Partyk Jaki, który stwierdził, że w przypadku takich przestępstw jest zwolennikiem kary śmierci, a nawet tortur.

Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury. Zawsze byłem i jestem zwolennikiem kary śmierci. I nawet nie próbujcie mnie atakować poprawnością polityczną. Mam to gdzieś i zdania nie zmienię – napisał.

Koniecznie przeczytaj: Wysoka kara dla gwałcicieli z Rimini czysto teoretyczna? Niski wiek „nieletnich” coraz bardziej podejrzany…

Czytaj też: Zwyrodnialcom z Rimini postawiono zarzuty. Grozi im do 20 lat więzienia

Wiceminister zdanie zmienił jedynie w kwestii tortur:

Fragment dotyczący tortur dotyczył dyskusji teoretycznej dotyczącej tego, jaka powinna być proporcjonalna kara do tego typu czynu – dodał i podkreślił, że w tej kwestii zareagował emocjonalnie. Jestem przeciwnikiem tortur – oświadczył dzisiaj na antenie Polskiego Radia 24.

Stanowisko odnośnie kary śmierci wiceminister sprawiedliwości podtrzymał:

Kiedy gwałci się kobietę, na oczach męża, przez wiele godzin, to mamy do czynienia z ogromną premedytacją i bestialstwem. Człowiek, który myśli racjonalnie, zastanawia się, czy kara śmierci to nie jest za mało dla tego typu „bydlaków”. W tej sprawie zdania nie zmienię. Oni powinni wisieć – powiedział Jaki.

Jak można było oczekiwać, dziennikarze i politycy nieprzychylni PiS-owi, po oświadczeniu wiceministra sprawiedliwości niemal natychmiast zalali media społecznościowe falą krytycznych komentarzy.

Jeden z internautów zestawił je i dodał krótki komentarz:

Każdy z nich ma córki, lub wnuczki, żony, siostry... - napisał użytkownik Twittera.

Warto przeczytać: Po gwałcie Polki w Rimini włoska polityk nie wytrzymała. Swoją wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę

Podziel się