Szukaj

Tomasz Komenda został przesłuchany przez prokuraturę w obecności psychologa. Wcześniej zeznania złożyła jego rodzina

15-04-2018 00:26
Prokuratura Okręgowa w Łodzi Fot. HuBar / wikim / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Tomasz Komenda 18 lat temu otrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za brutalny gwałt oraz zabójstwo 15-letniej dziewczynki. Dopiero niedawno okazało się, że mężczyzna został niesłusznie oskarżony. Teraz ponownie został przesłuchany przez prokuraturę.

Łódzcy prokuratorzy zajmują się wykazaniem nieprawidłowości w sprawie Tomasza Komendy. Mężczyzna niesłusznie 18 lat życia spędził w więzieniu. Niedawno został przesłuchany we Wrocławiu. Zdaniem prokuratury Komenda jest niewinny.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi opowiedział o przebiegu przesłuchania:

Odbyło się ono w obecności psychologa i jego przebieg był rejestrowany na kamerze. Przesłuchanie Tomasza Komendy będzie kontynuowane w innym terminie, ponieważ w piątek udało się uzyskać wyjaśnienia na część zagadnień wymaganych w tej sprawie. Pozostałe wymagają uzupełnienia. Nie ustalono jeszcze kolejnego terminu przesłuchania.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Komenda w czasie odsiadki został skazany za drugi gwałt, choć wszystkie dowody świadczyły o jego niewinności. Nawet ofiara go broniła

Czytaj też: Niesłusznie skazany na więzienie Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł na wolność. Łzy wzruszenia i dramatyczne słowa: „Myślałem, że mnie tam zabiją” [foto+wideo]

„Fakt” opisując postawę mężczyzny przez piątkowym przesłuchaniem, napisał:

Po miesiącu od wyjścia z więzienia, gdzie niesłusznie przesiedział 18 lat, Tomasz Komenda to już inny człowiek. Przytył, uśmiecha się, nie drżą mu ręce. – Niczego się już nie boję. Rozwalę system – zapowiedział wczoraj przed rozmową z prokuratorami.

Pod koniec marca przesłuchana została także matka, brat oraz ojczym Komendy. Z zeznań jasno wynika, że w dniu rzekomego popełnienia zbrodni pokrzywdzony przebywał w domu.

Oprócz Komendy przesłuchano również Bartosza Biernata. W latach 2010-2011 był on prokuratorem, który negował zasadność oskarżenia oraz skazania mężczyzny.

Wszystko wskazuje więc na to, że Komenda niebawem zostanie definitywnie oczyszczony z zarzutów. Teraz prokuratura będzie starała się ustalić, czy kilkanaście lat temu nie doszło do tworzenia fałszywych dowodów. Szerzej pisaliśmy na ten temat tutaj: To jej zeznania pogrążyły Tomasza Komendę – Matka niesłusznie skazanego mężczyzny zdradziła, kto miał motyw i chciał się zemścić na jej synu

Należy nadmienić, że w czerwcu ubiegłego roku prokuratura zatrzymała Ireneusza M., któremu postawiono już zarzuty gwałtu ze szczególnym okrucieństwem oraz zabójstwa. Prawdopodobnie to właśnie ten mężczyzna powinien od 18 lat siedzieć w więzieniu zamiast Komendy.

Warto przeczytać: Tomasz Komenda wymienił osoby, którym zawdzięcza wolność. Padły też gorzkie słowa: „Ci, którzy nie zrobili nic, przyczepiają sobie teraz medale”

Podziel się