Szukaj

Kolejne szokujące wyniki ekshumacji smoleńskich. Polski generał „wrócił w workach na śmieci”

31-05-2017 20:33
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Niestety kolejne doniesienia ws. wyników ekshumacji smoleńskich potwierdzają tylko skandaliczny sposób postępowania Rosjan w stosunku do ciał ofiar katastrofy. Portal wPolityce.pl podaje, że dotarł do informacji, z których wynika, że w jednej trumnie pochowano szczątki dwóch biskupów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r.

W trumnie, w której miał spoczywać gen. Tadeusz Płoskiego, biskup polowy Wojska Polskiego, znajdowała się tylko połowa jego ciała. Reszta została znaleziona w trumnie prawosławnego ordynariusza WP, gen. Mirona Chodakowskiego. Nie wiadomo natomiast, gdzie jest połowa ciała tego duchownego. Istnieją podejrzenia, że w wyniku pomyłki została poddana już kremacji.

Wstrząsające są także doniesienia związane z ciałem byłej minister rozwoju regionalnego Grażyny Gęsickiej. Szczątki szefowej klubu PiS odkryto w kilku innych trumnach. Nie wiadomo jeszcze, kto został pochowany w jej grobie.

Koniecznie przeczytaj: Sikorski komentował ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej i napotkał celną ripostę

Czytaj też: Sławomir Neumann: „Ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie” [WIDEO]

Nawet lekarze załamują ręce. Nigdy nie spotkali się z tak skandalicznymi przypadkami traktowania ludzkich szczątków. Poczynając od chaotycznego wciskania fragmentów ciał do worów na śmieci po tak koszmarne porozrzucanie po wielu grobach – komentuje informator portalu wPolityce.pl.

Szokujące informacje pojawiły się także w związku z ekshumacją gen. Potasińskiego – okazało się, że jego szczątki zostały wymieszane ze szczątkami kilku innych osób! Sprawę komentowała w rozmowie z „Faktem” córka wojskowego, która mówiła o skandalicznym traktowaniu zwłok jej ojca.

Tata wrócił w workach na śmieci… Szczątki 5 osób upchnięte w workach na śmieci! Worki były powiązane sznurkiem i upchnięte w tym metalowym wkładzie do trumny. Żadne inne słowa nie przychodzą mi na myśl, żeby opisać to, co zobaczyliśmy – powiedziała Aleksandra Potasińska.

Pomyłki się zdarzają, w katastrofie zginęło wiele osób, ale żeby panował aż taki bałagan? Jak to możliwe, że w trumnie taty są szczątki aż tylu osób? Nie mogę tego pojąć. To wygląda tak, jakby nie mieli co z tym zrobić. Został im worek i fragmenty ludzkich ciał więc upchnęli go do pierwszej z brzegu trumny. Więcej tu było części obcych ciał niż mojego taty! W dodatku od razu widać, że niektóre szczątki są kobiece. Od razu widać, że w trumnie jest więcej fragmentów niż jeden człowiek może posiadać. To jest straszne – podsumowała wstrząśnięta córka generała.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze przerażające wyniki ekshumacji. Niedawno pisaliśmy, że w trumnie jednej z ofiar znajdowały się… dwie głowy, trzy nogi i cztery miednice. Więcej tutaj: Szokujący wynik kolejnej ekshumacji. W jednej z trumien znajdowały się dwie głowy! [WIDEO].

Warto przeczytać: Podczas ekshumacji ciała Lecha Kaczyńskiego w trumnie prezydenta odkryto fragmenty ciał kilku innych osób

Podziel się