Szukaj

Kolejna złota myśl posłanki Nowoczesnej: Gdyby były darmowe środki antykoncepcyjne, to 12-latka nie rodziłaby dziecka

09-10-2016 10:31
Joanna Scheuring-Wielgus, wywiad dla TV Republika Fot. TV Republika / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Joanna Scheuring-Wielgus, która w ostatnim czasie najbardziej zasłynęła upowszechnieniem hasła „Stop dyktaturze kobiet”, nie rezygnuje z publicznego udzielana złotych rad. Tym razem posłanka Nowoczesnej stwierdziła, że 12-latki nie rodziłyby dzieci, gdyby wcześniej uczono je, czym jest seksualność i zapewniono im dostęp do darmowej antykoncepcji.

Gdyby dwadzieścia kilka lat temu mówiono o edukacji, gdyby uczono dzieci czym jest seksualność, gdyby były darmowe środki antykoncepcyjne, to w 2016 roku, 12-latka nie rodziłaby dziecka – takiej wypowiedzi udzieliła Joanna Scheuring-Wielgus dziennikarzowi TV Republika, który pytał o niedawny przypadek dziewczynki z Kielc, która urodziła dziecko w wieku 12 lat. Wywiad udzielony był bezpośrednio pod odrzuceniu przez Sejm projektu „Stop Aborcji”.

Koniecznie przeczytaj: Grożono śmiercią posłance Nowoczesnej. Szokujące nagranie odtworzyła w Sejmie

Czytaj też: „Pojawienie się Nowoczesnej wzniosło debilizm klasy politycznej na wyżyny”

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego seks z osobą poniżej 15 roku życia jest przestępstwem. Zastanawiające są więc słowa posłanki Nowoczesnej, która chciałaby, aby już 12-letnie (a nawet 11-letnie) dziewczynki miałyby dostęp do darmowej antykoncepcji.

Warto przeczytać: Dzień Solidarności z Uchodźcami w Polsce współorganizowany przez fundację Sorosa

Podziel się