Szukaj

Kogo Polacy uważają za najlepszego premiera po 1989 roku? Wyniki ostatnio przeprowadzonego sondażu zaskakują

22-05-2018 19:01
Donald Tusk podczas przemówienia Fot. Αλέξης Τσίπρας Πρωθυπουργός της / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W dniach 11-14 maja 2018 roku Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna przeprowadził na reprezentatywnej próbie 1076 osób sondaż dla portalu Gazeta.pl z pytaniem o najlepszego zdaniem respondentów polskiego premiera od 1989 roku. Wyniki były zaskakujące.

Respondenci odpowiadając na pytanie: „Kto zasługuje na miano najlepszego premiera polskiego rządu po 1989 roku?”, mogli wybrać spośród szesnastu nazwisk Prezesów Rady Ministrów począwszy od Tadeusza Mazowieckiego, a skończywszy zaś na Mateuszu Morawieckim.

Najwięcej, bo aż 37 procent badanych udzieliło odpowiedzi „żadna z wymienionych osób”. Zwycięzcami rankingu są Tadeusz Mazowiecki i Donald Tusk, którzy otrzymali po 12 procent głosów. Nie najgorsze notowania mieli też premierzy związani z Prawem i Sprawiedliwością. Beata Szydło otrzymała 8 procent, Mateusz Morawiecki 6 procent, a Jarosław Kaczyński 5 procent. Za nimi plasują się przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Włodzimierz Cimoszewicz z czterema procentami i Leszek Miller z trzema.

Koniecznie przeczytaj: Sondaż na najlepszego prezydenta sprawującego swój urząd w III RP. Zwycięzca był bezkonkurencyjny

Czytaj też: Francuscy naukowcy ogłosili wyniki badań uzębienia Adolfa Hitlera. „Nie ma wątpliwości, kiedy i jak zmarł wódz III Rzeszy”

Po dwa procent respondentów głosowało na Marka Belkę, Jerzego Buzka, Ewę Kopacz, Kazimierza Marcinkiewicza, Jana Olszewskiego i Hannę Suchocką, a 1 procent na Waldemara Pawlaka. Nikt nie oddał głosu na Józefa Oleksego i Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Warto przeczytać: Prawicowy dziennikarz został zaatakowany przez zamaskowanych członków Antify. Na miejscu awanturowali się również Obywatele RP [wideo]

Podziel się