Szukaj

KOD w ekstazie po przejeździe Merkel. „To był dla nas szok”. Zaprosili też kanclerz Niemiec... do „Puczepy” [WIDEO]

08-02-2017 20:35
Demonstrujący ludzie ze znakiem Komitetu Obrony Demokracji Fot. Silar / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Działacze KOD, którzy nie ukrywają swojej sympatii dla niemieckiej kanclerz, w wyjątkowo emocjonalny sposób zrelacjonowali jej przejazd obok swojej przyczepy. Według nich samochód Angeli Merkel na ich widok miał „ostentacyjnie zwolnić”.

Wczoraj wieczorem zakończyła się oficjalna wizyta kanclerz Niemiec w Polsce. Działacze KOD-u, którym nie udało się spotkać z Angelą Merkel, nie mieli wyjścia i musieli zadowolić się widokiem przejeżdżającego auta z niemiecką polityk. Jak się okazuje i to może być wielkim wydarzeniem.

Według działaczy KOD-u, jadący Alejami Ujazdowskimi samochód Angeli Merkel, gdy mijał ich przyczepę, miał „ostentacyjnie zwolnić”. O „zdarzeniu” napisano na stronie mazowieckiego oddziału KOD.

To dla nasz był szok, bo wiedzieliśmy, że Kanclerz zapewne nie będzie miała czasu nas odwiedzić, ale ten przejazd był dla nas ogromnym aktem wsparcia. My w tym miejscu stoimy 335 dzień! – mówiła podekscytowana działaczka KOD-u.

Koniecznie przeczytaj: Syryjski uchodźca zrobił sobie selfie z Merkel. Teraz żąda odszkodowania

Czytaj też: Musisz to zobaczyć! Le Pen miażdży Merkel i Hollande'a w Europarlamencie [WIDEO PL]

Ma to być widoczne na poniższym filmie.

Działaczce z Mazowsza poinformowali też, że Angela Merkel została przez nich zaproszona do odwiedzenia ich „Puczepy”, ale odpowiedź z ambasady Niemiec była odmowna.

Prosimy o zrozumienie, że w tak krótkim terminie nie jesteśmy już w stanie zorganizować spotkania z panią Kanclerz. Pragnę Państwa jednak zapewnić, że w dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani dialogiem z KOD-em – odpowiedział Holger Theissen z Ambasady Niemiec w Warszawie.

Warto przeczytać: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Podziel się