Szukaj

KOD w ekstazie po przejeździe Merkel. „To był dla nas szok”. Zaprosili też kanclerz Niemiec... do „Puczepy” [WIDEO]

08-02-2017 20:35
Demonstrujący ludzie ze znakiem Komitetu Obrony Demokracji Fot. Silar / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Działacze KOD, którzy nie ukrywają swojej sympatii dla niemieckiej kanclerz, w wyjątkowo emocjonalny sposób zrelacjonowali jej przejazd obok swojej przyczepy. Według nich samochód Angeli Merkel na ich widok miał „ostentacyjnie zwolnić”.

Wczoraj wieczorem zakończyła się oficjalna wizyta kanclerz Niemiec w Polsce. Działacze KOD-u, którym nie udało się spotkać z Angelą Merkel, nie mieli wyjścia i musieli zadowolić się widokiem przejeżdżającego auta z niemiecką polityk. Jak się okazuje i to może być wielkim wydarzeniem.

Według działaczy KOD-u, jadący Alejami Ujazdowskimi samochód Angeli Merkel, gdy mijał ich przyczepę, miał „ostentacyjnie zwolnić”. O „zdarzeniu” napisano na stronie mazowieckiego oddziału KOD.

Koniecznie przeczytaj: Syryjski uchodźca zrobił sobie selfie z Merkel. Teraz żąda odszkodowania

Czytaj też: Musisz to zobaczyć! Le Pen miażdży Merkel i Hollande'a w Europarlamencie [WIDEO PL]

To dla nasz był szok, bo wiedzieliśmy, że Kanclerz zapewne nie będzie miała czasu nas odwiedzić, ale ten przejazd był dla nas ogromnym aktem wsparcia. My w tym miejscu stoimy 335 dzień! – mówiła podekscytowana działaczka KOD-u.

Ma to być widoczne na poniższym filmie.

Działaczce z Mazowsza poinformowali też, że Angela Merkel została przez nich zaproszona do odwiedzenia ich „Puczepy”, ale odpowiedź z ambasady Niemiec była odmowna.

Prosimy o zrozumienie, że w tak krótkim terminie nie jesteśmy już w stanie zorganizować spotkania z panią Kanclerz. Pragnę Państwa jednak zapewnić, że w dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani dialogiem z KOD-em – odpowiedział Holger Theissen z Ambasady Niemiec w Warszawie.

Warto przeczytać: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Podziel się