Szukaj

„Miała być satyra, wyszła żenada” – Komitet Obrony Demokracji po raz kolejny wyszedł na ulicę. Ich „występ” pod kościołem oburzył nie tylko internautów [wideo+foto]

04-03-2018 17:37
Komitet Obrony Demokracji parodiuje Gowina Fot. Jakub Wiech / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Komitet Obrony Demokracji chciał wykorzystać zamieszanie związane z Jarosławem Gowinem. Polityk powiedział niedawno, że ciężko mu było utrzymać rodzinę z pensji ministra. Działacze opozycyjnej organizacji wyszli więc na ulice i próbowali wyśmiać tę wypowiedź.

Działacze Komitetu Obrony Demokracji postanowili założyć maski z podobizną Jarosława Gowina. Następnie uklęknęli przed warszawskim kościołem prosząc przechodniów o datki. Nie brakowało przy tym wypowiedzi parodiujących polityka.

Cały happening był transmitowany na żywo na profilu Video-KOD. Wielu osobom nie spodobały się żarty z osób, które idąc na mszę odmówiły wrzucenia pieniędzy do puszek trzymanych przez ludzi w maskach Gowina.

Koniecznie przeczytaj: Komitet Obrony Demokracji odwraca się od Grzegorza Schetyny – znana działaczka wypunktowała w liście otwartym lidera Platformy Obywatelskiej [foto]

Czytaj też: Komitet Obrony Demokracji nakręcił film edukacyjny o Lechu Wałęsie. Ta „profesjonalna” produkcja rozbawiła internautów do łez [wideo+foto]

Akcja nie została ciepło przyjęta przez internautów, jedyne pochlebne komentarze można znaleźć na profilu KOD-u. Happening został również źle odebrany przez dziennikarzy. Jakub Wiech z portalu Defence24 uznał wydarzenie za żenujące.

Wtórował mu Mikołaj Wójcik z „Faktu”, który wypowiedział się jeszcze dosadniej.

Wirtualna Polska poinformowała, że Jarosław Marciniak, sekretarz generalny KOD-u, uznał całą akcję za oddolne działanie kilku członków organizacji.

A oto nagranie z całego happeningu:

Warto przeczytać: Gowin narzeka, że nie starczało mu do pierwszego. Tymczasem Nitras opowiada o... „biedzie” Donalda Tuska. „Brał 11 tys. złotych i zaciskał zęby"

Podziel się