Szukaj

W rocznicę stanu wojennego KOD donosi na policję na… „Solidarność”

14-12-2016 23:41
Siedziba Solidarności w Lublinie Fot. Nszz Solidarność / Facebook
Podziel się

W 35 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego KOD urządzał manifestacje przeciwko rządom PiS w całym kraju. Między innymi protest odbywał się w Lublinie, gdzie doszło do kuriozalnej sytuacji. Komitet Obrony Demokracji złożył bowiem donos na policję na miejscowych działaczy „Solidarności”.

Nie wiedzieć czemu, kilkaset osób z KOD-u na miejsce protestu wybrało sobie właśnie okolice siedziby lokalnego oddziału „Solidarności”. W czasie demonstracji przez otwarte okna budynku można było usłyszeć przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego, który ogłaszał wprowadzenie stanu wojennego. Nie spodobało się to protestującym, którzy stwierdziwszy, że nagranie jest odtwarzane zbyt głośno i ma na celu zakłócenie manifestacji, postanowili złożyć zawiadomienie na policji.

Koniecznie przeczytaj: Kucharz KOD-u prosto z mostu: „Umiem tylko gotować i lać w mordę” [WIDEO]

Czytaj też: KOD przypisał Ziemkiewiczowi fałszywy cytat

Marian Król, przewodniczący lubelskiej „Solidarności” w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” podkreślał, że zachowanie KOD-u jest delikatnie mówiąc niezrozumiałe.

Nikt się nas o nic nie pytał i nie informował, że chce manifestować przed naszą siedzibą. My co roku organizujemy dzień pamięci ofiar stanu wojennego i zawsze emitujemy to nagranie, to są cykliczne działania – mówił Król, który jasno dał do zrozumienia, jakie ma zdanie o manifestujących.

Niech składają doniesienie. Dla mnie porównywalne z przestępstwem jest to, że ci ludzie w tym dniu urządzili sobie hucpę – podkreślił działacz „Solidarności”.

Cóż, takie zachowanie działaczy KOD jest dość wymowne, zwłaszcza w kontekście rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w czasie którego wiele osób związanych z „Solidarnością” było internowanych przez komunistyczne władze.

Warto przeczytać: Zwolenniczka KOD zapytana o Stefana Michnika. Odpowiedź zwala z nóg [WIDEO]

Podziel się