Szukaj

Elbląg: Kobieta wyprzedzała sznur aut i jechała na czołówkę. Twierdziła, że „inni kierowcy powinni jej ustąpić” [wideo]

30-06-2018 13:26
Elbląg, kobieta jechała na czołowe Fot. KWP Olsztyn / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Jeden z kierowców jadących drogą S7 w Kazimierzowie pod Elblągiem zarejestrował niezwykle groźną sytuację. Samochód z naprzeciwka wyprzedzał sznur pojazdów i jechał wprost na auta poruszające się prawym pasem. W ostatniej chwili udało się uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 6.50. Na nagraniu widać, jak granatowy Ford Focus wyprzeda kilka aut naraz, w tym TIR-a, jadąc wprost na auta poruszające się prawym pasem. W ostatniej chwili auto zjeżdża na pobocze.

Tylko dzięki szybkiej reakcji innych kierowców nie doszło do karambolu. Inne samochody, aby uniknąć zderzenia, musiały gwałtownie hamować i zjeżdżać z drogi. Niestety, jeden z kierowców, aby się ratować, wjechał do rowu, a potem na chodnik, uszkadzając auto. Mężczyzna wiózł na rehabilitację chorą matkę po zawale serca.

Koniecznie przeczytaj: Niebezpieczna sytuacja na drodze ekspresowej S17. Kierowca ciężarówki jechał pod prąd [wideo]

Czytaj też: Tomasz Cimoszewicz narzekał na procesję Bożego Ciała i korki na drodze. Adam Andruszkiewicz podsumował to trzema zdaniami

Kierowcą wyprzedzającym auta okazała się 58-letnia kobieta. Policja już odebrała jej prawo jazdy. Sprawa trafiła do sądu. Kobieta skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła poważne zagrożenie na drodze. Tym bardziej policjantów zszokowało tłumaczenie 58-latki. Kobieta stwierdziła bowiem, że to inni kierowcy powinni zjeżdżać jej z drogi, bo „tego wymaga kultura jazdy”. Kierująca w momencie zdarzenia była trzeźwa.

Nagranie ze zdarzenia zamieściła policja.

Warto przeczytać: Imam pobił się z kobietą w czasie programu na żywo. Nie spodobało mu się to, co usłyszał [wideo]

Podziel się