Szukaj

Po tych słowach Michała Szczerby Adam Andruszkiewicz nie wytrzymał: „Niech pan się puknie w głowę, jak można porównywać posła RP do hitlerowca?” [wideo]

15-03-2018 12:12
Adam Andruszkiewicz Fot. Telewizja Republika / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do niezwykle ostrej kłótni doszło pomiędzy Adamem Andruszkiewiczem i Michałem Szczerbą. Podczas niedawnego programu emitowanego na antenie Polsat News poseł PO porównał zachowanie posła Wolnych i Solidarnych do postępowania hitlerowców. Odpowiedź jego rywala politycznego była bardzo stanowcza.

Spór pomiędzy tymi parlamentarzystami wywołało nagranie z 2009 roku, które wyemitowano w trakcie programu. Słychać na nim, jak przeciwnicy Parady Równości krzyczą „sodomici precz z ulicy”. Wśród manifestantów był wówczas Adam Andruszkiewicz. Polityk przyznał, że uczestniczył w tym zdarzeniu, ale nie widzi powodu, żeby przepraszać za głoszenie takich haseł:

Miałem 19 lat, to była legalna, uliczna demonstracja. Możemy polemizować, czy wznoszone hasła były dla kogoś kulturalne, ale demonstrowaliśmy pokojowo. Ja byłem wtedy nastolatkiem. Kiedy jestem posłem, wiem, że takiego języka się nie używa.

Koniecznie przeczytaj: „Przecież ci prokuratorzy są znani z nazwisk” – Adam Andruszkiewicz wzywa do ukarania osób, które skazały Tomasza Komendę [wideo]

Czytaj też: Adam Andruszkiewicz żartuje z byłego lidera Nowoczesnej. Poseł ironicznie podsumował, do czego najlepsze kwalifikacje ma Ryszard Petru [wideo]

Z kolei Michał Szczerba z PO przyznał, że widzi ten film po raz pierwszy i z pewnością zastanowi się nad tym, czy nie należy złożyć w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury. Następnie prowokacyjnie dodał: 

Hitlerowcy też krzyczeli do gejów "sodomici precz z ulicy", a następnie gazowali ich w Oświęcimiu.

Te słowa bardzo oburzyły posła Adama Andruszkiewicza, który stanowczo odpowiedział:

Porównania do hitlerowców niech pan schowa w swoją kieszeń brudną, proszę nie pluć na mnie hitlerowcami. Niech pan się puknie w głowę, jak można porównywać posła RP do hitlerowca?

Polityk Po próbował tłumaczyć, że miał na myśli tylko o to, że niemal identyczne hasła funkcjonowały w innych systemach. Jednaj jego wyjaśnienia nie przekonały posła WiS, który stwierdził: 

Jest pan niepoważny, porównywać kogoś do morderców, którzy dokonali Holokaustu, ludobójstwa. 

Pomimo stanowczej reakcji Adama Andruszkiewicza, Michał Szczerba wciąż usilnie twierdził, że słowa mają swoją konsekwencję, więc za te nieodpowiednie należy przepraszać. Poseł WiS pozostał jednak przy swoim zdaniu stwierdzając:

Zaraz będziemy wszystkim szukać w życiorysach, co robili, jak mieli 18 lat i zobaczymy, co z tego wyniknie.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Poseł Adam Andruszkiewicz ustanowił nagrodę dla mediów publikujących fake newsy. Internauci będą mogli wybierać „Lisa Roku” [wideo]

Podziel się