Szukaj

Burzliwe obrady sejmowej komisji sprawiedliwości. „Kropiwnicki, chcesz po łbie? Łysym?” [wideo]

20-07-2018 19:14
Janusz Sanocki Fot. Janusz Sanocki / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował TVN 24, na niedawnym posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości doszło do ostrej wymiany zdań między posłem niezrzeszonym Januszem Sanockim i parlamentarzystą Platformy Obywatelskiej, Robertem Kropiwnickim.

W nocy z czwartku na piątek komisja sprawiedliwości pracująca pod przewodnictwem posła PiS-u Stanisława Piotrowicza poparła projekt nowelizujący ustawy o Sądzie Najwyższym, KRS, sądach powszechnym i prokuraturze. Tradycyjnie już obradom towarzyszyły protesty i prowokacje  parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Jak widzimy na nagraniu, gdy Janusz Sanocki złożył wniosek formalny o ograniczenie czasu wypowiedzi członków komisji do 30 sekund, to wówczas Robert Kropiwnicki powiedział do niego: „Wstydź się bałwanie”. Po chwili niezrzeszony parlamentarzysta odparł: „Kropiwnicki, chcesz po łbie? Łysym?”.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Na te słowa natychmiast zareagowała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, która zaczęła domagać się od przewodniczącego Stanisława Piotrowicza ukarania posła Janusza Sanockiego za kierowanie gróźb pod adresem innego członka komisji: 

Uważam, że to wymaga absolutnej reakcji przewodniczącego komisji. Takie uwagi są niedopuszczalne.

Po chwili Janusz Sanocki wyjaśnił, że jego słowa nie były żadną groźbą. Wówczas Robert Kropiwnicki odparł:

Chłopie, nie brnij, bo naprawdę wstyd. Podlizujesz się PiS-owi i nawet chcesz nas lać.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Podziel się