Szukaj

Kłamliwy tekst „Washington Post” o współudziale Polaków w Holocauście. Mocna odpowiedź polskiego polityka, który składa dziennikarzom propozycję

07-02-2018 14:08
Dominik Tarczyński Fot. Dominik Tarczyński / facebook.com
Podziel się

W zagranicznych mediach wciąż często poruszanym tematem jest przyjęta przez polskie władze nowelizacja ustawy o IPN. Z tej właśnie okazji, amerykański dziennik „Washington Post” opublikował tekst o zbrodni Polaków w Jedwabnem. Większość tez, które przytoczono w artykule pochodziły z kłamliwych wypowiedzi Jana Tomasza Grossa, w związku z tym obraz tych tragicznych wydarzeń ukazanych w tym medium był po prostu zafałszowany. Na tą medialną manipulację natychmiast zareagował poseł PiS-u Dominik Tarczyński, który wezwał dziennikarzy do debaty o Holocauście.

Polityk PiS-u w odpowiedzi na skandaliczny i szkalujący dobre imię Polaków tekst zaprosił do udziału w debacie o Holocauście zagranicznych dziennikarzy, którzy od wielu już lat  bezmyślnie powtarzają kłamstwa na temat wojennego, systemowego antysemityzmu polskiego narodu:

Co powiecie na debatę drogi Washington Post? Ja, jako polski poseł partii rządzącej jestem gotowy do udziału w dyskusji na temat Holocaustu, do którego doszło podczas II wojny światowej, a który mocno dotknął także polski naród! A czy wy jesteście gotowi usłyszeć prawdę?  

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Sekretarz stanu USA skrytykował podpisanie nowelizacji ustawy o IPN. „Jesteśmy rozczarowani decyzją prezydenta Andrzeja Dudy” [FOTO]

Poseł Dominik Tarczyński w wywiadzie udzielonym portalowi tysol.pl dodał również, że właśnie teraz jest najlepszy moment, by przeprowadzić skuteczną ofensywę informacyjną i odkłamać fałszywy obraz historii Polski utrwalony wśród zagranicznych dziennikarzy:

Uważam, że nadszedł najwyższy czas na ofensywę prawdy historycznej. Nie ma i nie będzie naszej zgody na to aby media światowe w których wpływy mają osoby które źle życzą Polsce narzucały swoją fałszywą narracje o Holokauście. Jestem gotowy do debaty z każdym zagranicznym medium w wybranym miejscu i terminie.

Warto przeczytać: Dziennik „Jerusalem Post” opublikował skandaliczny tekst szkalujący nasz kraj. „Polacy traktowali Żydów tak samo brutalnie jak naziści” [foto]

Podziel się