Szukaj

„Zło i zdradę trzeba nazwać po imieniu!” – Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski stracą stopnie generalskie. Nie tylko oni

19-02-2018 21:40
Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak Fot. Michał Dworczyk / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Już niebawem Wojciech Jaruzelski oraz Czesław Kiszczak utracą stopnie generalskie. Specjalną ustawą zajmie się Rada Ministrów. Na dwóch nazwiskach się jednak nie skończy. Szerzej o zmianach mówił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk w programie „Jeden na jeden” w TVN24 opowiedział o najnowszym projekcie ustawy. Polityk nie szczędził złych słów, które kierował w stronę Wojciecha Jaruzelskiego:

Jaruzelski przysłużył się jak najgorzej nie tylko Wojsku Polskiemu, ale i Polsce, więc pewną koniecznością historyczną jest zamknięcie tego tematu, jakim jest odebranie stopnia generalskiego.

Ponadto szef kancelarii premiera zapowiedział, że na zmiany nie będziemy długo czekać:

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarka Polsatu próbowała bronić Jaruzelskiego. „Jak wytłumaczę dziecku, że stan wojenny wprowadził szeregowy?” Internauci byli bezlitośni [foto]

Czytaj też: „Ci, którzy czczą kolaborantów, mają czelność atakować Żołnierzy Wyklętych” – poseł Tomasz Rzymkowski odpowiada lewicowym mediom [wideo]

Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych tygodni, myślę tu o trzech-czterech tygodniach, na Radzie Ministrów stanie projekt ustawy, która pozwoli na odebranie stopnia generalskiego takim osobom, jak pan Jaruzelski czy pan Kiszczak.

Wielu Polaków czeka na ten moment. Odbieranie stopni generalskich osobom o wątpliwej reputacji zapowiadał w 2016 roku Antoni Macierewicz. Były szef MON-u taką potrzebę wyjaśnił w następujący sposób:

Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe.

Dr Piotr Gontarczyk uznał ustawę za niezwykle istotną. Swoje stanowisko uzasadnił słowami:

Mamy wielu różnych pułkowników i generałów obwieszonych medalami, chodzących w mundurach, a ich cała życiowa droga nie służyła Polakom ani idei niepodległościowej. Szkodzili Polsce.

Warto przeczytać: Michał Szczerba rzucił wulgaryzmem w programie na żywo. Prowadząca program Agnieszka Gozdyra była zszokowana: „Panie pośle są granice!” [WIDEO]

Podziel się