Szukaj

Kinga Rusin skrytykowała organizatorów szczytu klimatycznego w Katowicach. „O Boże” [foto]

07-12-2018 13:56
Kinga Rusin, dziennikarka Fot. Fryta 73 / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Dziennikarka TVN Kina Rusin, słynąca z walki na rzecz ochrony środowiska, postanowiła zabrać głos w sprawie odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego. Prezenterka ma wiele zarzutów do organizatorów tej imprezy.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych Kinga Rusin krytycznie oceniła m.in. menu oraz prezentacje związane m.in. z węglem, na którym opiera się polska gospodarka. Jej zdaniem, to wszystko świadczy o stosunku obecnych polskich władz do kwestii ochrony środowiska:

O Boże ... Na szczycie klimatycznym w Katowicach, na polskim stoisku serwuje się kiełbasę z dziczyzny, a obok, na stanowisku Lasów Państwowych prezentuje deski zrobione z wyciętych w polskich lasach drzew! Nad wszystkim góruje prezentacja brył węgla, na którym opiera się nasza, produkująca najwięcej w Europie CO2 energetyka. Partnerami Ministerstwa Środowiska w organizacji konferencji są największe spółki górnicze. To mówi wszystko o stosunku polskich władz do ochrony środowiska.

Koniecznie przeczytaj: Kinga Rusin się wściekła. Tłumaczy się z wpisu o uchodźcach i atakuje: „Idźcie przeprosić za to do kościoła, pseudo-katolicy”

Czytaj też: Rusin mówiła o ekologii i nawiązała do… okupacji hitlerowskiej. Ostra reakcja dziennikarza: „Czy się pani sufit na łeb nie spier***ił?” [FOTO+WIDEO]

Warto przeczytać: Kompromitacja Kingi Rusin. Opublikowała list w obronie uchodźców. Komentując go... zapomniała się przelogować

Podziel się