Szukaj

Dziennikarka TVN rozsierdziła fanów Jerzego Owsiaka. Poszło jej wypowiedź na temat nominacji do Nagrody Nobla

29-01-2019 19:20
Kinga Rusin, dziennikarka Fot. Fryta 73 / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Popularna prezenterka i dziennikarka Kinga Rusin w trakcie wywiadu dla portalu party.pl nieco krytycznie i sceptycznie odniosła się do nominacji Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Jej słowa nie spodobały się sympatykom WOŚP.

Podczas rozmowy z portalem party.pl Kinga Rusin stwierdziła, że działalność WOŚP ma charakter krajowy i lokalny, nie zaś globalny, co jej zdaniem, ma kluczowe znaczenie przy wyborze laureata tej nagrody:

To my Polacy wiemy, co Owsiak zrobił tutaj i co zrobiła Orkiestra. Ja myślę, że nikt poza Polską nie jest w stanie tego zrozumieć. To nie jest akcja globalna, która zmienia sposób patrzenia na świat, a zazwyczaj takich noblistów się wybiera. Myślę, że nie bijmy piany bez sensu. To jest nasz bohater lokalny i niech już tak zostanie.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Owsiak odchodzi z zarządu WOŚP po śmierci Adamowicza. Burza po jego słowach [wideo]

Czytaj też: Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, ale... Jest jeden ważny szczegół

Na jej słowa krytycznie zareagowali niektórzy internauci. Jedna z nich w swoim komentarzy przypomniała o zasługach Jerzego Owsiaka:

Pan Jurek Owsiak zasłużył na nagrodę Nobla jak mało kto! Pani Rusin niech się zastanowi nad swoimi słowami bo gdyby nie Pan Jurek i jego fundacja WOŚP, to życie straciłoby wiele dzieci, które żyją dzięki zakupionemu sprzętowi przez WOŚP.

Z kolei inny z komentujących, zwrócił uwagę, że Nagrody Nobla przyznawano także działaczom lokalnym:  

 „Lala” przeczytaj listę laureatów, całkiem wielu z nich to uczestnicy działań lokalnych.

Pod wpływem negatywnych opinii, dziennikarka TVN w wywiadzie dla serwisu plejada.pl wyjaśniła, że jej słowa zostały źle zinterpretowane:

To nieprawda że, jestem jakoby „przeciwna Noblowi dla Owsiaka”. Zgłoszenie go do nagrody jest wyrazem uwielbienia i szacunku, jakim darzy się go w Polsce. To wspaniale, że ktoś wpadł (już po raz trzeci) na taki pomysł i wspaniale, że Komitet Noblowski to docenia i przyjmuje tę nominację. Jeżeli sława Jurka Owsiaka i tego, co robi w Polsce rozleje się na cały świat, to cudownie! Zauważyłam jedynie, że zazwyczaj, w przypadku pokojowego Nobla doceniane są działania globalne, a nie lokalne, więc byłby to duży wyjątek od reguły. Tak jak powiedziałam, każdy Polak, który wrzuca pieniądze do puszki WOŚP, a później z wypiekami na twarzy śledzi wyniki akcji i liczy, ile z tego będzie sprzętu dla szpitali już dawno przyznał Owsiakowi własnego „Nobla”.

Jerzy Owsiak został nominowany do Nagrody Nobla po raz trzeci w swoim życiu. Dwa poprzednie zgłoszenia zakończyły się niepowodzeniem.

Warto tutaj zaznaczyć, że nominacja przyznawana jest automatycznie i aby została uznana wystarczy poprawne wypełnienie formularza. Więcej tutaj: Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, ale... Jest jeden ważny szczegół

Warto przeczytać: Owsiak o ochronie podczas finału WOŚP w Gdańsku: „Proszę nie łączyć fundacji WOŚP z organizacją bezpieczeństwa” [wideo]

Podziel się