Szukaj

Kim jest nożownik z Gdańska? Są kolejne informacje. Wiadomo, co krzyczał ze sceny [wideo+foto]

13-01-2019 22:39
Napastnik z Gdańska Fot. gdansk.pl/policja / Facebook/Policja / screen
Podziel się

Paweł Adamowicz jest w bardzo poważnym stanie po dzisiejszym ataku na finale WOŚP. Prezydent Gdańska został raniony nożem przez mężczyznę, który wtargnął na scenę. Pojawiają się kolejne informacje na temat napastnika.

Według ustaleń policji to 27-letni mieszkaniec Gdańska. Nieoficjalnie media podają, że niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za rozboje. Był recydywistą.

Mężczyzna dokonał ataku za pomocą noża desantowego. Miał identyfikator z napisem „media”.

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna przed godziną 20.00 wszedł na scenę, ugodził prezydenta miasta nożem, następnie został uchwycony przez ochroniarzy i przekazany policjantom. Zabezpieczono nóż i plakietkę sugerujący, że mężczyzna może być pracownikiem mediów. Trwa sprawdzanie skąd mógł mieć tę plakietkę na sobie

Koniecznie przeczytaj: Tragedii można było uniknąć? Finał WOŚP w Gdańsku zorganizowano na podstawie… Prawa drogowego

Czytaj też: Kierownik sceny WOŚP w Gdańsku opowiedział o zamachu na prezydenta Adamowicza. „Usłyszałem, że prezydent źle się poczuł”

- powiedziała w rozmowie z TVN24 asp. Karina Kamińska z komendy policji w Gdańsku.

Napastnik był wcześniej notowany za dokonanie rozbojów. W tej chwili badamy jego kryminalną przeszłość

- powiedziała Onetowi prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

27-latek wtargnął na scenę i dwukrotnie ugodził nożem Adamowicza. Po ataku nie uciekał. Zaczął przemawiać przez mikrofon. Podał swoje nazwisko i motywy ataku.

Halo, halo! Nazywam się Stefan W. Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz

- mówił według najbardziej prawdopodobnej wersji mężczyzna.

Jeden z internautów wskazał na konkretną osobę, podając link do profilu domniemanego sprawcy ataku.

Znam osobiście napastnika który dzisiaj dźgnął Pawła Adamowicza

- twierdzi użytkownik Wykopu.

Cały komentarz tutaj.

Zdjęcia zatrzymanego mężczyzny tutaj.

TVP Info nieoficjalnie także podaje, że napastnikiem był przestępca z Gdańska i ta sama osoba, którą wskazał internauta. Link tutaj. Na antenie stacji poinformowano również, że mężczyzna w zakładzie karnym miał być izolowany od współwięźniów.

Mężczyzna po ataku przez kilkanaście sekund przechadzał się z nożem. Dopiero po dłuższej chwili został obezwładniony. Według nowych informacji zamachowiec także trafił do szpitala - miał prawdopodobnie atak padaczki.

Prezydent Gdańska był reanimowany na scenie. Potem został przewieziony do szpitala. Adamowicz obecnie jest operowany. Jego stan jest określany jako bardzo poważny. Radio TOK FM podało, że „prezydent ma przeciętą aortę”. Prezydent Andrzej Duda przekazał, że lekarzom udało się przywrócić akcję serca.

Poniżej moment ataku.

Warto przeczytać: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wprowadzał w błąd policję [wideo]

Podziel się