Szukaj

Kijowski przekonuje, że jest inwigilowany. Jego pewność wynika z… działalności kontrwywiadowczej

27-10-2016 15:31
Mateusz Kijowski na pochodzie KOD w 2016 r.
Podziel się

Lider Komitetu Obrony Demokracji uważa, że jest inwigilowany. Przekonywał o tym m.in. na antenie Polsat News oraz w wywiadzie dla Radia Zet, tłumacząc, że jego pewność związana jest z kontaktami, jakie posiada. Lider KOD zwierzył, się też, że jest mentalnie przygotowany na to, że może wkrótce trafić za kratki.

Mam pewność, że jestem podsłuchiwany, że jesteśmy inwigilowani. Mam swoje kontakty, swoje dojścia w różne miejsca i różnych rzeczy się dowiadujemy – powiedział w środę Mateusz Kijowski w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News.

Działacz stwierdził też, że inwigilacja KOD-u jest znacząca, bo według niego wydawane są na to duże sumy pieniędzy.

Wiemy o tym, że są duże środki poświęcane na inwigilację KOD. Są też ewidentne objawy, które pokazują, że jakieś informacje, które ktoś powiedział tylko przez telefon komuś innemu nagle poznaje inna osoba – dodał Kijowski.

Koniecznie przeczytaj: Kijowski zmienia front? W przyszłym roku 11 listopada chce maszerować z... narodowcami

Czytaj też: Kijowski przeprasza za wstawienie Dmowskiego na swój profil

Lider KOD-u mówił też o osobach, które go „prześladują”:

Ja się czuję prześladowany na przykład przez ministra Błaszczaka, który regularnie kłamie na nasz temat, szczuje na nas agresywnych ludzi i próbuje udowadniać, że jesteśmy przestępcami i gangsterami.

W wywiadzie dla Radia Zet Kijowski wysnuwał podobne tezy, wskazując też, że posiada wiedzę, iż telefony członków KOD-u są podsłuchiwane.

Dodatkowo lider ruchu zwierzył się z tego, jak sam się czuje w obecnej sytuacji:

Nie chodzę ze szczoteczką do zębów, ale jestem mentalnie przygotowany, że mogę trafić za kratki.

Kijowski mówił też, że jego pewność o inwigilacji KOD-u wynika z informacji uzyskiwanych od osób, które pracowały w służbach i tych, które pracują tam teraz.

Warto przeczytać: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Podziel się