Szukaj

Na protest opiekunów osób niepełnosprawnych pod Sejmem przybył niespodziewany gość. Bezlitosne komentarze internautów [wideo+foto]

26-04-2018 18:05
Mateusz Kijowski na proteście niepełnosprawnych Fot. PikuśPOL / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W środę około 150 osób zgromadziło się pod Sejmem, by w ramach ogólnopolskiego protestu dać wyraz poparcia dla rodziców i opiekunów, którzy już od tygodnia okupują budynek parlamentu. Chcą oni w ten sposób wymóc na rządzących realizację swoich postulatów. Niespodziewanie na tej manifestacji pojawił się także były lider KOD-u Mateusz Kijowski.

Mateusz Kijowski znany jest ze swojej niezwykłej aktywności. Jest częstym uczestnikiem kolejnych antyrządowych protestów i zgromadzeń. Warto przypomnieć, że zaledwie dwa dni temu były Komitetu Obrony Demokracji znajdował w grupie osób witających Donalda Tuska przed budynkiem prokuratury, a już w środę dołączył do manifestantów przed Sejmem.

Protest osób niepełnosprawnych w parlamencie trwa już od dłuższego czasu. Przebywający tam rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych domagają się m.in. wprowadzenia wyższych świadczeń i zasiłków pomocowych. Warto podkreślić, że dotychczas nie przyjmują oni rządowych propozycji, lecz konsekwetnie walczą o realizację własnych postulatów. W związku z tym spora część osób zaczęła wysuwać zarzuty, że ów strajk ma już przynajmniej częściowo charakter polityczny, ponieważ protestujący nie próbują dojść do porozumienia z rządzącymi.

Koniecznie przeczytaj: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Czytaj też: Ryszard Petru przeszedł sam siebie. Podczas niedawnej debaty wygłosił aż pięć filozoficznych stwierdzeń, którymi rozbawił internautów do łez [wideo+foto]

Obecność Mateusza Kijowskiego na proteście opiekunów i rodzin osób niepełnosprawnych niezwykle dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Premier Mateusz Morawiecki przyznał specjalną rentę Tomaszowi Komendzie. „Nic nie wynagrodzi cierpień, jakich doznał, ale sprawiedliwe państwo musi pomóc”

Podziel się