Szukaj

Kierowca wjechał w ogrodzenie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. „Nie ma z nim logicznego kontaktu”

22-01-2019 14:52
Incydent w Warszawie Fot. portal tvp.info / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowała PAP, dziś około godz. 13:00 kierowca wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego. Wcześniej mężczyzna potrącił funkcjonariusza policji. 36-latek został zatrzymany przez policjantów i Służby Ochrony Państwa. Na razie nieznane są jego motywy działania.

Z relacji funckcjonariuszy policji i SOP wynika, że kierowca jechał ulicą Focha pod prąd. Gdy zauważył to jeden z policjantów, próbował zatrzymać go do kontroli, ale mężczyzna pojechał dalej, przy okazji potrącając stróża prawa. Następnie skręcił w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. To właśnie wówczas prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramę ogrodzenia Pałacu Prezydenckiego.

Koniecznie przeczytaj: Polski kierowca TIR-a ciężko ranny w Niemczech. Nie wyhamował przed wiaduktem [foto+wideo]

Czytaj też: Warszawa: Gruzin prowadził pod wpływem narkotyków. W czasie pościgu staranował policyjny radiowóz

Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej przekazał w rozmowie z TVP Info, że nie można nawiązać logicznego kontaktu z zatrzymanym mężczyzną, w związku zczym zostanie skierowany na odpowiednie badania: 

Będziemy dokładnie potwierdzać jego tożsamość. Nie ma z nim logicznego kontaktu. Nie da się z nim normalnie, logicznie porozmawiać. Będzie przekazany lekarzom po to, by wykonali odpowiednie badania, aby sprawdzić czy przyczną takiego iracjonalnego zachowania nie są środki odurzające. Tego na razie nie możemy wykluczyć.

Warto przeczytać: Makabryczny wypadek na Lubelszczyźnie. Auto wbiło się w drzewo. Kierowca nie miał szans [foto]

Podziel się