Szukaj

Katastrofa w Świebodzicach. Zawaliła się kamienica. Są ranni i zabici [FOTO+WIDEO]

08-04-2017 13:33
Zawalona kamienica w Świebodzicach Fot. Twitter / Duran_PL / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj przed godz. 09.00 zawaliła się kamienica w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Są trzy ofiary śmiertelne, cztery osoby odniosły rany, jednak ten bilans może się zmienić, gdyż cały czas trwa akcja ratownicza.

W dwukondygnacyjnym budynku na ul. Krasickiego 28 w centrum Świebodzic mieszkało kilka rodzin, w sumie 18 osób. Nie wiadomo, ile może jeszcze znajdować się pod gruzami. Służby ratownicze mówią o 10 poszukiwanych. Na razie udało się wydobyć 4 żywe osoby, które przewieziono już do szpitala. Nie żyją co najmniej 3 osoby, w tym dwoje dzieci (dwie dziewczynki w wieku szkolnym).

Koniecznie przeczytaj: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Czytaj też: Bulwersujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej ujawnione przez lekarza. Rosjanie zachowali się w sposób barbarzyński

Według pierwszych doniesień prawdopodobną przyczyną zawalenia się budynku – runęło ok. 80% kamienicy - jest wybuch gazu. Świadkowie zdarzenia mówili, że w momencie katastrofy słyszeli głośny huk. Na razie strażacy prowadzący akcję nie potwierdzają tej wersji.

Huk po wybuchu był ogromny, podmuch odczuliśmy stojąc kilkadziesiąt metrów od kamienicy, jej dach wyrwało do góry na kilka metrów - powiedział PAP mężczyzna, który pracował w pobliżu kamienicy.

Służby poinformowały, że akcja prawdopodobnie potrwa kilka godzin. Biorą w niej udział 23 zastępy straży pożarnej i grupy ratunkowo-poszukiwawcze z Wałbrzycha i Wrocławia. Na miejsce zdarzenia wysłano 5 śmigłowców oraz 7 karetek pogotowia.

Warto przeczytać: Hanna Gronkiewicz-Waltz do dziennikarki TVP: „Szkoda mi pani. Niech pani zmieni pracodawcę” [WIDEO]

Podziel się