Szukaj

Katastrofa w Świebodzicach. Zawaliła się kamienica. Są ranni i zabici [FOTO+WIDEO]

08-04-2017 13:33
Zawalona kamienica w Świebodzicach Fot. Twitter / Duran_PL / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj przed godz. 09.00 zawaliła się kamienica w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Są trzy ofiary śmiertelne, cztery osoby odniosły rany, jednak ten bilans może się zmienić, gdyż cały czas trwa akcja ratownicza.

W dwukondygnacyjnym budynku na ul. Krasickiego 28 w centrum Świebodzic mieszkało kilka rodzin, w sumie 18 osób. Nie wiadomo, ile może jeszcze znajdować się pod gruzami. Służby ratownicze mówią o 10 poszukiwanych. Na razie udało się wydobyć 4 żywe osoby, które przewieziono już do szpitala. Nie żyją co najmniej 3 osoby, w tym dwoje dzieci (dwie dziewczynki w wieku szkolnym).

Według pierwszych doniesień prawdopodobną przyczyną zawalenia się budynku – runęło ok. 80% kamienicy - jest wybuch gazu. Świadkowie zdarzenia mówili, że w momencie katastrofy słyszeli głośny huk. Na razie strażacy prowadzący akcję nie potwierdzają tej wersji.

Koniecznie przeczytaj: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Czytaj też: Bulwersujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej ujawnione przez lekarza. Rosjanie zachowali się w sposób barbarzyński

Huk po wybuchu był ogromny, podmuch odczuliśmy stojąc kilkadziesiąt metrów od kamienicy, jej dach wyrwało do góry na kilka metrów - powiedział PAP mężczyzna, który pracował w pobliżu kamienicy.

Służby poinformowały, że akcja prawdopodobnie potrwa kilka godzin. Biorą w niej udział 23 zastępy straży pożarnej i grupy ratunkowo-poszukiwawcze z Wałbrzycha i Wrocławia. Na miejsce zdarzenia wysłano 5 śmigłowców oraz 7 karetek pogotowia.

Warto przeczytać: Hanna Gronkiewicz-Waltz do dziennikarki TVP: „Szkoda mi pani. Niech pani zmieni pracodawcę” [WIDEO]

Podziel się