Szukaj

Ogromna kara dla Janusza Korwin-Mikkego za spoliczkowanie Michała Boniego podtrzymana. Wyrok jest prawomocny

16-12-2017 12:38
Janusz Korwin-Mikke, Michał Boni Fot. nieznany / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Warszawski sąd okręgowy oddalił w piątek apelację Janusza Korwin-Mikkego ws. spoliczkowania Michała Boniego, europosła PO. Wyrok jest teraz prawomocny i prezes partii Wolność musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. zł.

Sędzia Piotr Bojarczuk uznał, że ustalenia sądu pierwszej instancji były zasadne i nie zgodził się z argumentacją podnoszoną w apelacji wniesionej przez Korwin-Mikkego. Zaznaczył, że do incydentu doszło, kiedy obaj politycy pełnili obowiązki europosłów.

Nie znajduje uzasadnienia twierdzenie, by uderzenia człowieka w policzek różniło się czymś od uderzenia człowieka w dwa policzki. To naruszenie nietykalności cielesnej. Jest pewna granica, której żaden obywatel, niezależnie kim jest, nie może przekraczać. Nie ma na to przyzwolenia – oświadczył sędzia.

Koniecznie przeczytaj: Janusz Korwin-Mikke gościł w autorskim programie Popka. Głównymi tematami rozmowy były: legalizacja narkotyków oraz podatki [WIDEO]

Czytaj też: Czy powinno się zburzyć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? Janusz Korwin-Mikke zaproponował interesujące rozwiązanie

Do spoliczkowania Boniego doszło w 2014 r. w czasie zorganizowanego przez MSZ spotkania europosłów. Korwin-Mikke wyjaśnił potem, że spoliczkował polityka PO, bo mu to obiecał.

Kiedy w czasie debaty w sprawie uchwały lustracyjnej (w 1992 r.) Boni wypierał się, że był agentem SB i wyzywał mnie od idiotów, dałem mu słowo i go dotrzymałem. Przyznał się potem, że był agentem, od początku miałem rację - powiedział.

Jak zaznaczył Korwin-Mikke, Boni nie przeprosił go za swoje słowa, dlatego zdecydował się na „akt dyshonorujący”.

Wyrok pierwszej instancji zapadł w maju br. Można go wysłuchać na poniższym nagraniu:

Warto przeczytać: Korwin-Mikke jest wściekły. Dementuje doniesienie medialne i zapowiada proces: „Przeciwko tej szmacie składamy pozew do sądu” [FOTO]

Podziel się