Szukaj

Tak Kancelarie Prezydenta RP i Sejmu upamiętniły ofiary katastrofy smoleńskiej. Opublikowane nagrania poruszają do łez [wideo]

10-04-2018 17:39
Spot upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej Fot. Kancelaria Prezydenta / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Z okazji kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej Kancelarie Sejmu i Prezydenta RP przygotowały okolicznościowe niezwykle wzruszające nagrania upamiętniające ofiary.

Na opublikowanych filmach wspomniani są najważniejsi przedstawiciele państwa polskiego. W filmach ukazano ich zdjęcia i krótkie biogramy informujące o pełnionych przez nich funkcjach. Nie brak również ujęć związanych z ówczesnymi uroczystościami żałobnymi w Polsce. Dodatkowo w spocie przygotowanym przez współpracowników obecnej głowy naszego państwa, słychać jego niezwykle poruszające przemówienie zaczynające się od słów „Świat się zawalił”.

Koniecznie przeczytaj: Minister Piotr Gliński jest przekonany, że katastrofa smoleńska nie była wypadkiem. „Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin się zemścił”

Czytaj też: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Niedawno podczas wywiadu dla portalu onet.pl prezydent Andrzej Duda otwarcie przyznał, że bardzo brakuje mu Lecha Kaczyńskiego w polskiej polityce. Jak dodał, był dla niego prawdziwym mentorem i nauczycielem. W trakcie rozmowy zaapelował również o to, by Polaków już nigdy nie więcej nie dzieliły sprawy polityczne:    

Bardzo mi brakuje pana prezydenta, jego głosu, jego rady, jego mądrości i wielkiego doświadczenia. Był dla mnie mentorem. Człowiekiem niezwykłej wiedzy, niezwykle doświadczonym politykiem, potrafił pięknie opowiadać o swoich doświadczeniach i dzielić się nimi z nami, był nauczycielem. (…) Chciałbym też zaapelować o pojednanie ludzi. Zwykłych ludzi, w zwykłych polskich rodzinach. O to, by nie kłócić się więcej o tę sprawę. Żeby się nie różnić. Żeby nie było tak, że mamy problem, by później razem usiąść do stołu.

Poniżej nagranie Kancelarii Prezydenta:

Poniżej nagranie Kancelarii Sejmu:

 

Warto przeczytać: Sondaż na najlepszego prezydenta sprawującego swój urząd w III RP. Zwycięzca był bezkonkurencyjny

Podziel się