Szukaj

Kampania oficjalnego kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy jest pośrednio wpierana przez… Niemcy? Poseł alarmuje: „To skandal!” [foto]

22-02-2018 17:01
Kampania Trzaskowskiego wspierana przez Niemcy? Fot. Adam Andruszkiewicz / pixabay.com / Twitter / screen
Podziel się

Adam Andruszkiewicz zauważył, że jednym z organizatorów spotkania otwartego z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem na prezydenta Warszawy, jest Fundacja Adenauera, która finansowana jest głównie z niemieckich środków publicznych.

SKANDAL! Czy Niemcy pośrednio, poprzez Fundację Adenauera finansowaną głównie z budżetu RFN, wspierają kandydata PO/N na prezydenta Warszawy?

- pyta Andruszkiewicz.

Czy to normalne, że obce państwo współorganizuje spotkania otwarte z oficjalnym kandydatem na Prezydenta stolicy Polski?!

- dodaje.

Koniecznie przeczytaj: Rafał Trzaskowski spotkał się z „ofiarą polskich rasistów”. Coś jednak poszło nie tak… Warszawska biblioteka odpowiedziała na oskarżenia [foto]

Czytaj też: Wpadka kandydata PO w wyborach prezydenckich w Warszawie. Internauci bardzo szybko przypomnieli Trzaskowskiemu o jego dawnej deklaracji [FOTO]

Poseł Wolnych i Solidarnych do swojego komentarza dołączył plakat promujący spotkanie otwarte z Rafałem Trzaskowskim, które ma odbyć się 27 lutego w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęła niemiecka Fundacja Adenauera.

Poza Rafałem Trzaskowskim w spotkaniu ma wziąć udział David McAllister były premier kraju związkowego Saksonii, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Fundacja Adenauera to pozarządowa organizacja związana z niemiecką partią CDU, która niemal w całości (98,3%) finansowana jest ze środków publicznych.

Warto przeczytać: Pojawił się film z momentu odnalezienia Elizabeth Revol na Nanga Parbat. Słychać głosy w ciemności: „Adam, mam ją” [WIDEO]

Podziel się