Szukaj

Kaleta ostro o prezydent Warszawy: „Takie zachowanie nie licuje z jej urzędem” [WIDEO]

10-07-2017 22:13
Sebastian Kaleta, PiS Fot. TVP Info / twitter / screen Twitter
Podziel się

Członek tzw. komisji reprywatyzacyjnej potępił zachowanie wobec komisji Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz postępowanie warszawskich urzędników. I zapowiedział, że nieprawidłowości będą nadal wyjaśniane.

Sebastian Kaleta na antenie TVP Info komentował m.in. najnowszą decyzję komisji ds. usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa. W poniedziałek (10.07) komisja orzekła o niezgodnym z prawem przekazaniu roszczeniodawcy kamienicy przy ul. Twardej 8, skąd przed laty przeniesiono jedno  warszawskich gimnazjów.

Przestępcy czuli się jak u siebie w domu – podsumował Kaleta. – Urzędnicy ratusza urządzili prywatny folwark handlarzom roszczeń.

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski bez ogródek o aferze reprywatyzacyjnej [WIDEO]

Czytaj też: Marek Jakubiak stanowczo: „Prezydent Warszawy powinna się podać do dymisji”. Ale nie wierzy, że to nastąpi [WIDEO]

Polityk odniósł się też do postępowania prezydent Warszawy, która już dwukrotnie nie stawiła się na wezwanie przed komisję, jej działania komentuje jednak za pośrednictwem Internetu czy zwoływanych konferencji prasowych.

To lekceważenie komisji. Odpowiadanie na Twitterze urąga urzędowi prezydenta stolicy, który sprawuje Hanna Gronkiewicz-Waltz – ocenił.

div class="ifres ifres-h">

Warto przeczytać: Redaktor zakpił z kary za odmowę składania zeznań. Niestety, takie jest prawo [WIDEO]

Podziel się