Szukaj

Jarosław Kaczyński stracił ważnego sojusznika. Marek Jurek i jego partia opuszczają obóz Zjednoczonej Prawicy – znaleźli innego sprzymierzeńca

08-05-2018 18:09
Marek Jurek Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Marek Jurek dzięki współpracy z Prawem i Sprawiedliwością zdobył mandat europosła. Z kolei Prawica Rzeczpospolitej przyczyniła się do sukcesu partii Jarosława Kaczyńskiego. Czas wzajemnego wspierania się dobiega jednak końca.

W wyborach do sejmików województw sojusznikiem Prawicy Rzeczpospolitej będzie ruch Kukiz’15. Na niższych szczeblach politycy mają dogadywać się indywidualnie. Takie informacje przekazał mediom Marek Jurek.

Podczas rozmowy z Onetem polityk wyjaśnił, że w jego opinii Prawo i Sprawiedliwość nie dąży do współpracy. Z tego powodu jego partia postanowiła znaleźć innego sojusznika. Wybór padł na Pawła Kukiza i jego ugrupowanie.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Czytaj też: Paweł Rabiej wyjaśnia, kiedy można blokować manifestacje. Jego rozumowanie rozśmieszyło Roberta Mazurka, który wytknął mu hipokryzję [wideo]

Marek Jurek zdążył już pochwalić swojego nowego politycznego partnera:

To jest najlepszy dowód, że Polacy chcą mieć własne stanowisko w sprawach publicznych i bardzo dobrze, że Paweł Kukiz wyraża poparcie dla niezależności opinii publicznej

– powiedział lider Prawicy Rzeczpospolitej, przypominając, że Kukiz zdobył 3 miliony głosów podczas wyborów prezydenckich.

Dla Prawa i Sprawiedliwości jest to spora strata, tym bardziej, że do wyborów samorządowych pozostało raptem kilka miesięcy.

Warto przeczytać: Leszek Miller bezlitośnie ocenił Zjednoczoną Opozycję. Polityk zdradził, co takiego ma Prawo i Sprawiedliwość, czego nie mają PO i Nowoczesna [wideo]

Podziel się