Szukaj

Jarosław Kaczyński o zrzucaniu na Polskę współodpowiedzialności za Holocaust: „Prawda nie obroni się sama”

02-02-2018 17:23
Jarosław Kaczyński Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jarosław Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest walka o zachowanie prawdy historycznej. Zwłaszcza w czasach, gdy wiele krajów stara się wybielać karty historii. Dlatego też prezes Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył w Trybunale Konstytucyjnym na konferencji pod tytułem „Tożsamość Konstytucyjna”.

Dziennikarze pytali o to, w jaki sposób walczyć o prawdę historyczną. Chodziło zwłaszcza o ostatni spór Polski z Izraelem odnośnie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Jarosław Kaczyński postanowił szerzej wypowiedzieć się na ten temat:

Przede wszystkim w żadnym wypadku nie można, bo to się niestety niektórym zdarza, popadać w jakąś panikę z tego powodu, że dzisiaj mamy do czynienia z takim atakiem.

Koniecznie przeczytaj: „Pański brat by do tego nie dopuścił!”. Jarosław Kaczyński odpowiada na zarzuty dziennikarza Polskiego Radia ws. konfliktu z Izraelem

Czytaj też: To nagranie ma pokazać całemu światu prawdę. Bez manipulacji, bez przekłamań – autentyczne kadry i rzetelne dane odnośnie II wojny światowej [wideo]

Trzeba też pamiętać, że - niestety - prawda nie obroni się sama. Trzeba stworzyć mechanizm i właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej można powiedzieć machiny, która będzie broniła tej prawdy.

Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują. Mówię tutaj zarówno o mechanizmach społecznych, politycznych, ale o takich mechanizmach technicznych, jak na przykład w Internecie, gdzie za jednym pociągnięciem można skupić sto tysięcy wpisów – powiedział Jarosław Kaczyński.

Warto przeczytać: Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

Podziel się