Szukaj

Kaczyński z uśmiechem podsumował uczestników kontrmiesięcznicy smoleńskiej i ich politycznego idola [WIDEO]

10-07-2017 21:41
Jarosław Kaczyński, 87 miesięcznica smoleńska Fot. TVP Info / twitter / screen Twitter
Podziel się

W swoim comiesięcznym wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński… podziękował uczestnikom tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej. Według lidera Prawa i Sprawiedliwości, to ich zasługą była wysoka frekwencja uroczystości.

Po pierwszej części uroczystości 87. miesięcznicy smoleńskiej, jej uczestnicy przemaszerowali ze Starego Miasta na Krakowskie Przedmieście.

Przed Pałacem Prezydenckim tradycyjnie drugą część uroczystości otworzyło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Lider obozu rządzącego zastrzegł wprawdzie, że nie zamierza poświęcać czasu uczestnikom kontrmanifestacji, nie omieszkał jednak w uszczypliwy sposób poświęcić im kilku słów.

Koniecznie przeczytaj: Tylko przejęzyczenie? Wałęsa w Gdańsku przekonywał, że należy bronić... układu z '80 roku [WIDEO]

Czytaj też: To zdjęcie to idealne podsumowanie tego, co działo się w Sejmie? Jarosław Kaczyński śmieje się w twarz posłowi Nowoczesnej [FOTO]

Dziękuję im, bo to dzięki nim mamy dziś tak wysoką frekwencję – zakpił polityk.

Lider PiS odniósł się też do osoby Lecha Wałęsy. Wprawdzie byłego prezydenta, który zapowiadał swój udział w blokowaniu miesięcznicy, ostatecznie – oficjalnie z powodów zdrowotnych – zabrakło w Warszawie, jednak manifestanci skandowali jego nazwisko.

Widocznie nie mają innych autorytetów. Można im współczuć – podsumował Kaczyński.

Warto przeczytać: Ewa Kopacz w kuriozalny sposób tłumaczy przesłuchanie Michała Tuska przez komisję śledczą

Podziel się