Szukaj

„Pański brat by do tego nie dopuścił!”. Jarosław Kaczyński odpowiada na zarzuty dziennikarza Polskiego Radia ws. konfliktu z Izraelem

04-02-2018 16:17
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Chrzanowie, 2012 rok Fot. Piotr Drabik / Flickr / CC BY 2.0
Podziel się

Jarosław Kaczyński był w sobotę 3 lutego gościem programu „Sygnał dnia” na antenie Polskiego Radia. Poranna rozmowa miała dotyczyć nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej oraz stosunków polsko-izraelskich. W trakcie wymiany zdań pojawiło się jednak kontrowersyjne stwierdzenie dziennikarza.

Dbanie o dobre imię Polski to jedno, a narażanie na szwank relacji polsko-izraelskich to drugie. Mam takie nieodparte wrażenie, że pański brat nigdy by do tego nie dopuścił. Jego wrażliwość w tej mierze była dużo większa niż ludzi odpowiedzialnych dziś za naszą dyplomację – stwierdził prowadzący rozmowę Marek Mądrzejewski.

Wielu internautów uznało, że ta wypowiedź miała uderzyć w słaby punkt Jarosława Kaczyńskiego, jakim jest wciąż niezagojona rana po śmierci brata. Mimo to prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił za spokojem odpowiedzieć.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński o zrzucaniu na Polskę współodpowiedzialności za Holocaust: „Prawda nie obroni się sama”

Czytaj też: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Tutaj się zupełnie z panem nie zgodzę. Mój brat prowadził, tak samo, jak i ten rząd, i poprzedni rząd Beaty Szydło, życzliwą politykę wobec Izraela. (…) Kompletnie się nie zgadzam, że mój brat zajmowałby inne stanowisko. Zajmowałby takie stanowisko, jakie my zajmujemy, nie mam najmniejszej wątpliwości. Był za tym, aby unormować stosunki polsko-żydowskie, starał się o to, ale nie kosztem polskiej godności – odparł Kaczyński.

Warto przeczytać: Kolejna obraźliwa wypowiedź Stefana Niesiołowskiego. Porównał Jarosława Kaczyńskiego do… zwierząt: „Jak Kaczyński obraca językiem, to kojarzy mi się z...”

Podziel się