Szukaj

Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

08-03-2017 09:19
Jarosław Kaczyński w czarnym garniturze Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezes PiS wystąpił wczoraj w TVP Info w programie prowadzonym przez Danutę Holecką. Jarosław Kaczyński odniósł się do bieżących problemów politycznych, jakie pojawiły się na arenie międzynarodowej i krajowej.

Głównym wątkiem rozmowy w TVP była sprawa wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Szef PiS stwierdził, że były premier i szef PO niejednokrotnie działał przeciwko interesom Polski, mimo że Unia nie była skłonna do podejmowania kroków, które skutkowałyby długotrwałym konfliktem politycznym. W dalszej części wywiadu Kaczyński dodał, że Tusk popiera takie działania w Brukseli, które szkodzą nowemu rządowi w Warszawie, ale nie totalnej opozycji, która zainteresowana jest obniżeniem prestiżu Polski na arenie międzynarodowej.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Czytaj też: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Dowodem na destrukcyjne działania PO i samego Donalda Tuska miały być zdaniem Kaczyńskiego wydarzenia z grudnia ubiegłego roku, gdy opozycja nie tylko paraliżowała pracę parlamentu przez blokadę sali sejmowej, ale też wzywała służby mundurowe do nieposłuszeństwa.

W odniesieniu do zamieszania związanego z wyborem nowego szefa Rady Europejskiej, wywołane przez zgłoszenie przez Polskę Jacka Saryusza-Wolskiego, Kaczyński stwierdził, że jest to zabieg, który ma na celu podniesienie statusu Polski w UE. Donald Tusk w ocenie Kaczyńskiego przyczynił się jedynie do obniżenia prestiżu naszego kraju w Europie i na świecie. Na pytanie dziennikarki, czyim formalnie kandydatem jest Donald Tusk, odpowiedzia:

Szef Rady Europejskiej jest swoim kandydatem, może jeszcze Pana Schetyny.

Warto przeczytać: Kaczyński do Schetyny w Sejmie: Stale nam mówiliście: „wygrajcie wybory”. No to wygraliśmy [WIDEO]

Podziel się